Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik ilyen esetben bemutatni...

Illik ilyen esetben bemutatni két embert?

Figyelt kérdés
A késői órákban hazavinni valakit (amit otthon nem említettünk meg), de az otthon lévő fél már félrevonult aludni. Igaz még ébren van, de már a besötétített szobában fekszik.
2017. ápr. 12. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem illik zavarni. De másnap lehet, hogy haragudnék érte, hogy idegeneket hozol a lakásomba a megkérdezésem nélkül.
2017. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A bemutatás illemtanán pörögsz, mikor az maga a pofátlanság csúcsa, hogy egy idegent beviszel valaki otthonába anélkül, hogy szólnál?

Nem, azt, aki már lefeküdt, nem kell kiszedni az ágyból, hogy pizsamában bemutass neki az éjszaka közepén egy idegent. Max reggel. De eleve nem is kellene odavinned senkit.

2017. ápr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi alapján gyanúsitotok ezzel. Szálljatok már magatokba!

Én voltam az aki feküdt és mondtam, hogy hagyjon már békén. Csak éppen emiatt is rosszul éreztem magam.

2017. ápr. 12. 07:48
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem rólad szól a kérdés, akkor nem veszed magadra. Ha veled tették meg ezt, akkor okod lenne berágni. Egyrészt hazacipelnek mindenféle idegent, plusz kiszednek az ágyból, hogy legjobb formádban bemutassanak neki. Nem voltak ittasak?
2017. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem illik már zavarni. Lehet, hogy már hálóruhában van.

Viszont neked egyedül illik bemenni és szólni, hogy reggel ne lepődjön meg, hogy szembetalálkozik egy idegennel. Elég kellemetlen lehet, ha pl. lenge ruhában van.

Egyébként valóban nem illik idegent hazavinni pl. szülői házba. Ha csak lakótársak vagytok, akkor pedig előre kell megbeszélni, hogy ezeket a helyzeteket, hogyan kezelitek. Különösen ciki lehet, ha csak egy fürdő, wc van.

2017. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt igazából nem az a kérdés, hogy be illik-e mutatni a váratlanul hazavitt idegent vagy nem.


Alapból szerintem, ha olyan körülmények között lakom, hogy közvetlenül érintkezek a másik ember privát szférájával (pl közös szoba és/vagy közös konyha/fürdő), akkor nem nagyon illik egyeztetés nélkül idegeneket éjszaka felvinni.


Ha valaki ilyen szituban dugni akar, miért nem vesz ki egy hotelszobát?

2017. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem dugásról volt szó...
2017. ápr. 12. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!