Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnöm apja visszavonta a...

Barátnöm apja visszavonta a tegezödést, mert a veje nem fogadta el és így érzi igazságosnak?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt. Esküvöt nem akarunk, boldogan élünk. A húga férjhez ment, 20 évesek (én 32, barátnöm 28). Nekem egészen mostanáig nem ajánlotta fel hogy tegezzem. Akkor is csak azért mert mondta a vejének hogy mivel ök összeházasodtak ezért már tegezheti, aztán nekem is megengedi akkor.

A srác 20 éves létére nagyon maradi, falusi családból való, magázza a szüleit. Pár hétig tegezte, aztán megüzente a feleségével, hogy neki kínos tegeznie az apóst, ezért nem is fogja. A szemébe nem merte mondani.

Viszont mi tegnap náluk húsvétoztunk és nekemszegezte hogy mivel a veje visszautasította, ezért én is csak magázzam a továbbiakban is, majd ha összeházasodtunk és lesz gyerek visszatérhetünk rá.


Szerintem nagyon nagy bunkóság, föleg úgy hogy a barátnöm nálunk már 1-2 év után tegezödött a nagyszülökkel is. Náluk én meg senkivel!


2017. ápr. 18. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Én megkérdezném, hogy pontosan kinek érzi magát, hogy ekkora kegynek érzi azt, hogy tegezzék. Aztán megmondanám, hogy nem szállok be ebbe a gyerekes játékba és ezentúl akkor megmaradok a magázásnál.
2017. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Első olvasatra a te hozzáállásoddal van a baj. Isten tudja miért, de te jogot formálsz arra, hogy egy idősebbel, ha törik, ha szakad, de tegeződhess. Ha már a barátnőd letegezte a nagyanyádat is, akkor aztán te is... Hááá mi ?

Nem látod be, sajnos nem is érzed, hogy a tegeződés az nem olyan, mint amikor jegyre adták a cukrot: van jegyen, akkor hát az jár nekem... A tegeződés egy barátiasabb, meghittebb viszonyt tételez fel. Ami nálatok nincs meg.

Ha az "apósodnak" ez a gyöngéje, hadd legyen. Elvégre, az illem szerint is, ő döntheti el.

A 20 éves "sógorodnak", aki maradi, falusi, volt egy annyi jóindulata és lelki finomsága, hogy ráérzett ennek a tegeződési komédiának a fonákságára és üzent (tiszteletből kerülte a konfrontációt), hogy így nem folytatja. Le a kalappal előtte. Úriember.

Belőled viszont hiányoznak ezek a rejtett kincsek, törtetsz előre, mint egy buldózer, követelsz. Te még attól a "falusi" szinttől messze elmaradsz.

2017. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Nem szép a leendő apósod viselkedés módja,ha már egyszer felajánlotta a tegezést nem illik visszavonni.Az sértő.Ha nem gondolta komolyan nem is kellett volna felajánlania.Azzal,hogy azt mondta majd ha a veje leszel gyeremkeitek lesznek újból tegeződhettek,feltételhez köti a tegezést.Ezzel mintha azt mutatná,hogy fölényhelyzetben van.Ha legközelbebb felajánlaná,nem fogadnám el.Kulturáltan megmondanám neki,hogy már annyira megszoktam,hogy magázom,hogy nem tudnám letegezni.Igy nem lenne lehetősége valamikor azt újból visszavonni.

Nekem volt ilyen esetem a kezelőorvosommal.Hol tegezett,hol magázott.A tegezést ő kezdte.Velem egykorú nőről van szó.De az más eset,mert utána megértettem,ha rendelőn kivül vagy társaságban futunk össze ott más tegezüdni.A rendelőben meg ahogy a helyzet hozza,attól függ kik vannak körülöttünk.

2017. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!