Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyar emberek nem veszekednek?

A magyar emberek nem veszekednek?

Figyelt kérdés
Vagy csak a képmutatás ilyen nagy? Meglepődtem azokon a válaszokon, amit ennél a kérdésnél olvastam. Egy ember írta, h előfordul családon belül a vita, nem kell ezt túlreagálni, senki sem szent, azon kívül mindenki adta szentet, h ez milyen alpári, c**ány szint, ők sosem veszekednek, ha van is nézeteltérés nyugodtan vitáznak, és megbeszélik, szökőévente fordulhat elő max. h veszekednek. Ehhez képest én a neten mindenkitől azt látom, h a legkisebb dolgon egymás torkának ugranak, olyan hangnemben, úgy átkozzák a másikat, halálát kívánják és hasonlók, az utcán szintén egymás any*zását, veszekedést, a villamosról/buszról/metróról való le/arébb lökdösést látom, amihez képest én nyugodt embernek, sőt egy kedves, figyelmes, türelmes embernek érzem magam, mert épp ellenkezőleg figyelmesen, segítőkészen viszonyulok mindenkihez itt a neten, vagy épp a közlekedésben, ehhez képest ebben a kérdésben a kérdezővel értek egyet (mivel ő vagyok konkrétan) h családon, párkapcsolatokba azért mindig van, lesz vita, veszekedés, vagy h épp valaki leadja a feszültséget, és ha azt mondjuk h nincs is ez így rendben és érdemes ezt kezelni, vagy változtatni a hozzáállásunkon, mentalitásunkon, akkor se értem, h miért kell elítélni kvázi azt, aki életében néha-néha veszekszik, mintha olyan utolsó roh*dék lenne, akinek mindenki csak behúzna, a világból kiüldözné stb.stb. Biztos itt is tömegével fogom kapni az ívet h milyen h**lye vagyok, de mostmár érdekel tényleg, h sokimindenki mit gondol erről, mert egyre inkább azt látom, és ezt nem azért mert mindenképp a magam igazát akarom, egyszerűen ez már nekem túl nagy ellentmondás, h mindenki nyugodt, utálja a veszekedős embereket, kiüldözné a világból őket (már alapból ez egy ellentmondás, mert ha nyugodt vagy miért vagy rögtön ilyen feszült, dühvel teli és agresszív valami kapcsán ami ráaádásul nem is veled történt, csak egy téma, és beleképzeled magad), körbelikeolgatják egymást, aki egyedül mást ír, azt tizen diszlájkolják, és fújják egymás igazát erőteljes stílusba, úgy hogy közbe a világba, vagy az internetes hálón épp nem ezt látni, szóval valahogy mégis a képmutatás kezd nekem egyre élesebben kirajzolódni.

2017. ápr. 29. 04:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán kevesebbet, mint mások.

Ez annak következménye, hogy veszekedés helyett utálkoznak és gyűlölködnek.

2017. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk veszekedni. Nem tudom milyen gyakran, biztos, hogy jóval gyakrabban mint évente egyszer. Kiabálunk meg csapkodunk, na nem egymást csak úgy a bútorokat. :) Ezt így leginkább azok között engedhetjük meg magunknak akiket feltétel nélkül szeretünk, és tudjuk, hogy mindegy mi történik, ki mit mond ilyenkor, ez akkor sem változik. A többieket, ahogy előző írta, csak messziről utáljuk ha épp bajunk van velük, ha meg közelről kell, akkor finoman sértő megjegyzéseket teszünk egymásra. Ezt nehezen szoktam viselni, inkább próbálok messzire kerülni az egésztől. A veszekedés az más, engem valahol megnyugtat, hogy van akivel megengedhetjük ezt magunknak. Másokra viszont nem tartozik, és utcán, buszon, neten sem kezdenék el veszekedni senkivel. Anyázni meg egymás halálát kívánni sosem szoktuk, annyira még nem utáltam senkit. :D
2017. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj, de jól esett olvasni a válaszodat utolsó válaszoló, épp ez az, és engem h*lyének néztek, meg valami mocsoknak annál a másik kérdésnél, h milyen állatok vagyunk h veszekedünk, költözzünk ki tanyára és hasonlók... És annyira meglepő volt, hogy ilyenkor persze senki nem veszekszik, ááá, max. szökőévente van egy nézeteltérésük, de azt is a lehető leghiggadtabban tudják rendezni... Én nem tartom magam rossz embernek, sőt igazából veszekedősnek sem, csak van egy-két ember akivel valahogy pont a bensőséges kapcsolat miatt, felszabadulok, és ha valami zavar, vagy feszült vagyok sokszor előttük sokkal jobban kitudom adni, de ezt vissza is, aztán mindig az a vége, hogy kibékülünk, szeretjük egymást, de hát na, nem lehet csöndesen élni egy egész életen keresztül... az embernek vannak érzelmei. De egyébként tényleg más emberekkel mindig kedves, figyelmes, még türelmes is vagyok, visszahúzódónak, de segítőkésznek jellemeznek, soha nem tudnék valakivel egy úton, villamoson akárhol összekapni, vagy amit a neten is látni, h itt, facebookon, bárhol az emberek akár névvel együtt anyázzák egymást, vagy egy cikk kapcsán is olyanokat kívánnak embereknek, h dögölne meg, vagy látványosan örülnek egy akárki sikertlenségének, gúnyolódnak... egyszerűen gonoszok, ami bennem úgy érzem, meg látom, h egyáltalán nincs meg, de néha sajnos van egy hangosabb veszekedés a szeretteimmel, amikor vágunk sokmindent egymás fejéhez, de tudjuk, h nem gondolja a másik komolyan csak így jött ez most ki belőle. És mégis ennél a kérdésemnél én lettem a gonosz, alpári, sötét, suttyó állat, h bármikor veszekszek is, és megkaptam a nagy megfejtést, h a problémát nem így kell rendezni


Itt a kérdés, elfelejtettem belinkelni: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..

2017. ápr. 29. 09:46
 4/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló ebben is nagy igazság van, sajnos a magyar az a nép, aki olyan jó masszívan tudja utálni a másikat, kioktatni, lekezelni, fölényeskedni, a másiknak rosszat kívánni, tudjátok a dögöljön meg a szomszéd tehene is... egyszerűen a magyar nép nagy részére jellemző ez az önző, utálkozó mentalitás, előbb széthúznak és egymásnak fordulnak, bemószerolják a másikat, mint hogy segítenének és közösségként, együttműködnének. Nem a veszekedés a probléma, mert mindig lesz, de a maró gyűlölet és megvetés, az a gond, amit én sose tudnék egy életen keresztül gyakorolni, max azzal aki megöli egy szerettemet szándékosan, de még lehet azzal sem, a magyar viszont bárkire képes olyan rosszalló, szúrós tekintettel nézni, h az valami elképesztő. Folyamatosan olyan érzése van az embernek, főleg nyugdíjasok közt, de már a fiatalabb generáció is bőven elsajátította ezt az ősöktől, mintha egy ilyen hözöngő, köpködő elégedetlen tömeggel állna szembe, aki bármibe beleköt, elfogadás, empátia, kompromisszumkészség az egyenlő a 0val.
2017. ápr. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!