Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben a szomszéddal?

Figyelt kérdés
Reggel 6kor kicsit összekaptunk a feleségemmel, volt egy probléma, amit hirtelenjében nem tudtuk h oldjunk meg, tényleg mint egy tipikus veszekedés, akkor jött az egymásra mutogatás, miért nem előbb, miért nem úgy intézted, milyen hülye vagy stb. volt egy-két asztalcsapkodás is, nem vagyok rá büszke, tartott egy 10-15 percig max., de a végefele hallom, h a szomszéd veri a radiátort tiszta erőből, többször és közben nagyon durván visít, ordít, elég csúnyákat, hogy kussoljál már te f*sszopó k*csög, elég sokszor, sztem az ágyhoz is verte magát. Erre eléggé megszeppentünk, már amúgy is épp abbahagytuk volna (de tényleg), de így kb. abba is hagytuk. Tudom, mi vagyunk a hibásak, nem kéne korán hangoskodni, vitázni, de sajnos családon belül ez néha elkerülhetetlen. Nem is haragudtam volna, ha szólnak, most se haragszom, csak kicsit bánt ez, hogy így kikelt magából a szomszéd, most olyan rossz érzésem van, szerintetek ha esetleg találkozom vele, bár szerencsére ritkán szoktam épp vele, akkor mit mondjak neki? Olyan hülye helyzet ez, meglepett tényleg, h ennyire csúnyán szólt hozzám, hozzánk. Hogy lehetne rendezni ezt a kapcsolatot. Őszintén nem akarok most átmenni hozzájuk, vagy ilyen ömlengős szövegelésbe kezdeni, legszívesebben az egészet elfelejteném, de ez mostmár sajnos lemoshatatlan, ha tudtam vna h ennyire zavarja, hallja... Nem akarom magam védeni, de így azért egy idegennel, szomszéddal nem beszélnék, még a vitába se beszélek így az ismerősömmel, ez egyébként lehet h*lyeség, de mi családon belül mindig kendőzetlenebbek voltunk, mert úgyis tudjuk, h nem gondolja komolyan, szóval engem ez most tényleg kicsit letaglózott, h ilyen ideges lett rá, és így anyázott, káromkodott le engem, minket. Mit gondoltok?
2017. ápr. 28. 14:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, hogy miért, de sajnos nagyon sok régi házban vékonyak a falak, az is hallatszik, ha a szomszédban büfögnek (hogy szebbet ne írjak). Csakis azt tudom javasolni, hogy meg kell vastagítani a falat, amely a szomszéd felé van, akár téglával is, vannak jó megoldások.

Emiatt nem kell elnézést kérned, ő a hibás, hogy nála full monotonitás minden. Ha esetleg beszélni szeretnél vele, akkor bőven elég, ha egyszer futólag azt mondod neki, hogy elnézést a múltkori hangoskodásért, nem kell ezt neki részletezni.

2017. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy így felmentesz minket, de az-az igazság, h volt máskor is már hangoskodás nálunk, és akkor nem volt ez, úgyhogy tényleg most még reggel aludt és az is lehet, elég hangosak is voltunk, most így nehéz visszatekerni a történeteket, de nekem elég erős hangom van, szóval azért hangosan én is "beszéltem" jóideig és a hülyénél csúnyábbakat is vágtunk egymás fejéhez, úgyhogy most kicsit ég az arcom, h most ezeket nagyrészt hallhatta. Szóval tényleg valahol igaza van, mert tényleg hangosak voltunk egy elég korai időpontba, csak ez elkerülhetetlen, mert mindig lesznek viták, veszekedések, hangoskodások, vagy h az embernek elborul az agya és mond hülyeségeket. Szóval csak az zavar, h nem volt megértőbb, mert ha csak szimplán jelzi a radiátoron, h figyu hangos, akkor is abbahagyjuk, azért ezt így nehéz rendezni.
2017. ápr. 28. 15:00
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Hát ne haragudj de én se örülnék ha arra kelnék 6-kor hogy az idióta szomszédok hogy veszekednek és min.
2017. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%
1-es vagyok. Nem kell ezt ennyire magadra vegyed. Minden házasságban van ilyen, emberek vagyunk. Akik családi házban laknak, azok is csinálják, csak lakóházakban sokkal jobban hallatszik. Tegyél annyit, amit mondtam, bőven elég.
2017. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
76%

Még mindig 1-es vagyok: teljesen mindegy, hogy milyen a hangod, én is tapasztaltam ilyet már szomszédok részéről, sőt pl. Bp belvárosában is sokszor azért olcsóbbak egyes albérletek, mert a szomszédok hangosak, konkrét eseteket tudok, s ott sem megy egyik szomszéd a másikhoz.

Elnézést kérhetsz, amikor összefutottok a lépcsőházban, de nem kell részletezni, mert úgysem érdekli, sok dolga van neki emellett is.

2017. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Gondolom, ezért is írtam, h biztos igaza van, csak ez elkerülhetetlen, én is többször hallom h ők is nagyon durván vitatkoznak. Ha nem egyedül él az ember akkor mindenki vitázik, de hangoskodni még egyedül is lehet. Azt meg nem lehet beállítani, h mikor legyen valami, most tényleg egy nagy probléma volt, tegnap is szaladgáltunk ide-oda, h megoldjuk, még ma is kérdéses volt h sikerül-e és határidős... úgyhogy ez most ütött be, nem tudunk mit csinálni... nem lehet senkitől se elvárni, h sose hangoskodjon és nehéz ilyenkor az embernek tekintettel lennie arra, h még korán van, engem is kicsit meglepett mert 5 előtt keltem, úgyhogy már másfél órája fent voltam, azt hittem már nem olyan zavaró. Nyílván éjszaka jobban figyelünk, h csendben folytassunk le egy vitát.
2017. ápr. 28. 15:06
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

..."ez egyébként lehet h*lyeség, de mi családon belül mindig kendőzetlenebbek voltunk, mert úgyis tudjuk, h nem gondolja komolyan, szóval engem ez most tényleg kicsit letaglózott, h ilyen ideges lett rá, és így anyázott, káromkodott le engem, minket. Mit gondoltok?"


Rossz szokás, le kell szokni róla. Egyrészt a hangoskodásról, másrészt az anyázásról, és hasonlókról.


Egy vitában attól még nem lesz igazad, hogy hangosabban kiabálsz, mint a másik.

Másrészt azt mondják: az próbál hangosabban kiabálni egy vitában, akinek nincs más elfogadható érve, és így akarja a "szópárbajt" megnyerni.

2017. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
56%

#7-es vagyok!

Majd ha összefutsz a lépcsőházban a szomszéddal, mondd neki, hogy bocsi a múltkori hangoskodásért, igyekszünk leszokni róla.

2017. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad lehet, mi se vagyunk a hívei ennek az egymásnak való dörömbölésnek, én mondjuk elég mélyen is alszok, úgyhogy nem keltenek fel semmivel kb. de ha fel is keltenek akkor se csinálnék belőle problémát sztem, nem szoktuk verni a radiátort se meg ilyenek. Az a baj igazából ezzel, h mindenkinek más a bioritmusa Bpen rengetegen dolgoznak éjszaka, vagy épp kimerülnek, és d.u., délelőtt alszanak egyet, vagy csak pihenni szeretnének, úgyhogy bárkit, bármikor épp zavarhat egy hangoskodás. Jó, az ember elkerüli, hogy mondjuk ne 10 után és 5-6 előtt legyen, ezt azért is egyszerűbb mert általában akkor úgyis alszik mindenki, de azon kívül honnan tudod épp kit mi zavar? Nekem olyan családom volt, h szinte mindenki éjszaka dolgozott és délig fel se keltek, úgyhogy akkor is zavarhat bármi.
2017. ápr. 28. 15:13
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit jobban oda figyelsz és fegyelmezed magad. Én hónapok óta hallgatom a "cigány qvázós" vitákat... Bár ehhez is hozzá lehet szokni.
2017. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!