Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy emailben pl a "Kedves...

Egy emailben pl a "Kedves Attila! " megszolitas az feltetlenul tegezesnek szamit, ha amugy a szovegben nem tegezem le?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Simán lehet formális, magázó a viszony, de személyesebb megszólítás. Ha már tudod a nevét, simán használható vadidegen esetében is.
2017. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A vege meg hogy Szeretettel, X ? Egy rokonomnak irnek, akivel amugy magazo viszonyban vagyok, de a hivatalos formak, meg a bácsikázas az tul eroltetettek lennenek...
2017. máj. 4. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is teljesen jó, nem hivatalos a viszonyotok, nem vagytok rosszban, miért ne zárhatnád szeretettel? :)
2017. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha rokonnak írsz, akkor teljesen OK a végére a szeretettel.


És igen, ha a keresztnevén szólítod de a levélben magázod, az nem letegezés.

2017. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A "Kedves Attila !" nem számít tegezésnek.
2017. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. :)
2017. máj. 4. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem számit tegezésnek,azokat a tanáraimat akik közvetlenebbek voltak kedves tanár úrnak szólitottam e-mailben,persze magázódva irtam,de a tiszetelt tanár úr túl rideg lett volna, a távolságtartóbbakat vagy akik fennhordták az orrukat nem iyg szólitottam meg.Sőt az sem illetlen ha idősebb személyt a nevén szólitasz, és nem bácsizod, nénized.
2017. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem számit tegezésnek,azokat a tanáraimat akik közvetlenebbek voltak kedves tanár úrnak szólitottam e-mailben,persze magázódva irtam,de a tiszetelt tanár úr túl rideg lett volna, a távolságtartóbbakat vagy akik fennhordták az orrukat nem igy szólitottam meg.Sőt az sem illetlen ha idősebb személyt a nevén szólitasz, és nem bácsizod, nénized.
2017. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!