Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyit illik manapság esküvőr...

Mennyit illik manapság esküvőre adni? Ráadásul unokaöccsről van szó, szóval rokoni kapcsolat.

Figyelt kérdés

2017. márc. 23. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit megengedhetsz magadnak és amennyit szeretnél.

Általában minimum annyit illik, amennyibe kb. a fogyasztásod kerül.

2017. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Hat, en azt nezem, h mennyire vagyok joban az illetovel, nem pedig az,t h rokon-e. Az unokatesommal speciel nem vagyok annyira joban, ugyh neki el sem mentem az eskuvojere, m azert nem utaztam haza kulfoldrol. Ha mentem volna az eskuvore, akkor egy 20-ast adtam volna. Az egyik legjobb baratomnak 40-et, a masiknak 30-at adtam az eskuvojere.
2017. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem kapsz pontos valaszt, mivel "ahany haz, annyi szokas" elv van ervenyben.
2017. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy illik, szerintem. Mindenkinek a saját lehetőségeihez mérten érdemes adni. Nyilván, ha napi megélhetési problémáim vannak, akkor nem fogok kölcsönt felvenni, hogy százezreket adjak nászajándékba. Ha szoros a rokoni kapcsolat, jóban vagytok, ismeritek egymást, ebből még sértődés sem lesz, nálunk sem volt. Szintén unokaöcséim esetében, szerintem a nagyobbnak nem is tudtunk adni akkor, mert annyira vacakul álltunk, a kisebbiknek tavaly 20 ezret adtunk + a menyasszonytáncba némi "aprót", hárman táncoltunk, 3 ezret dobtunk be.

Nem hiszem, hogy túlzásba kellene esni. Persze, te ismered a családot, ha nem problémáznak ilyenen, akkor te se tedd.

2017. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Legalább annyit adjatok, mint amennyit az egy főre jutó költségüknek saccoltok. 20 ezer Ft/fő átlagos.
2017. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk a 10-15 ezer/ fő a "bevett"- azaz mi annyit kaptunk és annyit adtunk.

Ez a vendéglő költségeit fedezi nagyjából. Ha unokaöccs akkor passzolok: mi nagybátyámtól (4-en vannak 60 ezret kaptunk kb.) hú nagyon örültünk neki.

2017. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez úgy működik, hogy az ember olyanokat hív meg az esküvőjére, akiket viszonylag közelről ismer.

Akiket pedig viszonylag közelről ismersz, azoknak nyilván ismered a vagyoni helyzetét/an is.


Nekem pl. van egy dúsgazdag nagybácsim, saját hajó az Adrián(tenger, nem fiúnév!), 300.000.000-s ház, csurig műkincsekkel és milliós festményekkel a falakon,két kőgazdag gyerek, egyik valahol Mexikóban krúzol egy másik hajóval, a másik Németországban dőzsöl. Havi 1.000.000 Ft, azaz egymillió forint nettó a nyugdíja.(euróban) Tőle én a milliós ajándék esetén sem esnék hasra, mert tudom, hogy bőven van még ott, ahonnan az jött, és nem az van, hogy másnap amiatt koldul a templom tövében, mert nekem adta midenét. (Minden nap délben és este étteremben eszik - nem menüt, ami mindig jóval, de jóval olcsóbb, mint az étlapi kaja.)


De van olyan ismerősöm is, akitől még az 5000-et se biztos, hogy elfogadnám

2017. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az utóbbi időben elég sok esküvői meghívásunk volt és még bőven lesz a jövőben is(Abban a korban vagyunk,hogy kb az összes ismerősünk házasodik).

Mi fejenként 20 ezer forintot szoktunk adni.

Nyilván ez változhat.Ha nagyon közeli családtag vagy barát,akkor ez lehet több is fejenként.

Ha meg messzebbi családtag vagy barát,ritkán találkozunk,nem vagyunk annyira jóban,akkor lehet kevesebb is fejenként, 10-15 ezer körül.

De átlagban 20 ezret szoktunk/fő.

Ez szerintem teljesen vállalható összeg.Nem mondhatják azt sem,hogy mennyire smucigok vagytok. Teljesen átlag összeg.

Nálunk volt ugye közelebbi családtagnak esküvője, tudom,hogy kitől mennyit kaptak.

Volt aki ilyen 5 ezer forintot adott egy főre.Hát szerintem ez nagyon kevés, én ennyivel nem állítanék össze.

10 ezer már vállalható ha távolabbi rokon.

20 pedig teljesen ideális.Unokaöccs annyira nem közeli szerintem,hogy ennél többet kelljen adni.

2017. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Ez tényleg olyan, hogy ahány ház, annyi szokás. Én az unokatestvéremnek néhány éve 50et adtam, felénk rokonnak többet "szokás". Barát esküvőjére a fogyasztásunkon felül, olyan 15 körül mondanék. Párom viszont ezen teljesen elképedt, idén megyünk esküvőre, ő 5öt mondott vlna fejenk´´ent, max 10et - mikor a legjobb barátai, akikkel 15 éve barátok megnősültek, a barátok összedobták a pénzt ajándékra, és olyan 10-15 volt fejenként, ő nem is hallott még olyanról, hogy 20-30 ezret adni esküvőre.

Én azért is adtam 50et az unokatestvéremnek, mert ő 1-2 évvel korábban a dilpomaosztómra 20at adott, gondoltam, eyg esküvő nagyobb dolog - ha belegondolsz, van, aki középiskolai ballagásra kap 50 ezret....

2017. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

Tegnap a kókusztej miatt ment a hiszti, hogy az mekkora kiadás. Most meg 50 ezerrel tömjük a másik zsebét. Izgi.


Ezek szerint vissza kell kérnem pénzt, mert vizet ittam, és a svédasztalról minden hamar elfogyott, alig jutott valami.

2017. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!