Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajándék átadásnál miért kell...

Ajándék átadásnál miért kell puszilkodni? Mivan, ha ez elmarad?

Figyelt kérdés
Egyátalán olyanoknak is illik adni akiket nem annyira ismersz?

2017. máj. 20. 00:14
 1/6 anonim válasza:
92%

Ez is egy hülye szokás, mint a legtöbb ehhez hasonló. A legtöbb embernek szerintem fogalma sincs miért csak csinálja mert "így illik". Én sem tudom, de nem is csinálom csak a semmibe :D

Akkor csináld ha úgy érzed, illetve ha olyan kapcsolatban vagytok a másik féllel.

2017. máj. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
4%

Áá Végre valami jó kis kérdés :)

Ez egy protokoll. Nem te döntöd el ugymond hanem így illik. Pl egy idős bácsinak vagy néninek megtartod az ajtót...de miért? Nem is ismered. Azért mert ez a protokoll. És hidd el sokkal bénábban néz ki ha csak úgy odaadod. Tehát aggyál nyugottan egy jó cuppanos nyálas puszit :D

2017. máj. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem kötelező.

Inkább akkor mehet, ha közelebbi viszonyban vagytok.

2017. máj. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A 2# miért kellet lepontozni?? Akkor én is leleszek. Pedig Teljesen igaza van.

Mert így szokás így illik.

Lehet rossz szokás de ezvan olyan mint a kéz fogás ajtó nyitás. Annyira nem lehet idegen számodra az a valaki ha ajándékot adsz neki. Ha meg ennyire szoc.fób vagy maradj a 4 fal között.

2017. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
28%
Ez a "Köszönöm-Szívesen" testi formája. Miért ölelsz meg valakit, miért fogsz kezet valakivel? Mert nem mindig elég a szó.
2017. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ajándékot puszilkodás nélkül is át lehet adni. Ha a viszony melegebb, közelibb, akkor puszit is lehet adni (vagy csak úgy tenni, összeérintve az arcunkat). Ez ugyanolyan, mint köszönéskor kezet fogni... Nem tartozik hozzá, lehet illedelmesen köszönni kézfogás nélkül is.
2017. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!