Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi megérkezik egy...

Ha egy férfi megérkezik egy társaságba, ahol főleg férfiak vannak és csak néhány nő, a férfiakkal sorban kezet fog, de a nőket hogy illik köszöntenie?

Figyelt kérdés
Feltételezzük, hogy az ismertség nem igazán elég közeli a puszis vagy ölelős köszöntéshez. Ilyenkor a nőkkel is fogjon kezet, vagy csak biccentsen oda?
2017. jún. 4. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
A kézfogás alapvető szabályai: mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, a nő a férfinak, a vezető a beosztottnak, az oktató a tanulónak, a magasabb beosztású az alacsonyabb beosztásúnak. A másik fél abban az esetben se tolakodjon a kézfogással, ha az előbb felsoroltak valamelyike elfelejti a kezét nyújtani. Ilyen esetben elmarad a kézfogás. Ha a kézfogás előtt ül illik felállni és úgy fogadni a nyújtott kezet. Nem illik hosszasan fogni a másik kezét, nem szokás szorongatni, ropogtatni, erősen rázni a társ kezét.
2017. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind így van, de nem ez volt a kérdés.


Az említett speciális esetben, ha nem elég közeli az ismeretség a puszihoz, akkor a nő szemébe kell nézni, rámosolyogni, és úgy köszönni.

Ha láthatólag utal a viselkedése a fizikai kontaktusra, pl. rád nézve feláll vagy odalép, akkor oda kell hozzá menni kezet fogni, vagy esetleg mégis puszi, ha azt látod.

Ha a társaság elég hivatalos, és a nők is a társaság szerves tagjai, nem csak "úgy ott vannak", mint pl. a kolléga felesége, akkor mehet a kézfogás. (Oké, hogy néhány fős találkozásnál a nőnek illik kezet nyújtani, de másrészt meg az újonnan érkező nem hagyhatja ki a nőt a sorból, mert a semmibe vétele is illetlenség.)

2017. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell kezet fogni a férfiakkal, elég köszönni nekik.

Elég hülyén veszi ki magát, hogy az érkező mindegyik férfival sorban kezet fog, a nőknek meg csak egy kollektív sziasztok vagy jó napot jár. Olyan, mintha a nőket nem méltatná annyira, hogy egyenként üdvözölje őket.


Másik megoldás: mindenkivel kezet fogni, nőkkel is. De az meg hosszadalmas, szóval inkább senkivel.

2017. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdés is egy kicsit egyoldalú, általában nem így zajlik egy "megérkezés". Valaki ajtót nyit, valaki befelé invitálja az érkezőt - ez pedig a házigazda. A házigazda szokta körbevezetni és bemutatni az érkezőt. Ha sokan vannak, akkor csak egyszerűen és fennhangon tart egy "közös bemutatást", kb így: Pillanat figyelmet kérek: ez itt Molnár János, kedves kollégám, fogadjátok szeretettel. Ekkor sokan odaköszönnek, a közelebb állók kezet nyújtanak vagy vállon veregetnek, miközben megmondják a saját nevüket. Vagyis kialakul a helyzet.

Ha nem így történne, akkor közelíts 3-4 tagból álló csoporthoz, közben keress szemkontaktust és ahhoz intézd szavaidat: Jó estét kívánok, Molnár János vagyok. Kezet ne nyújts senkinek, azzal fogsz kezet aki nyújtja neked a magáét. Pár perc "semleges" beszélgetés után (szép időnk van) átmész egy másik csoporthoz. Bizonyára lesz több ismerős is.

2017. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha a nőkkel a puszilkodás nem megoldható akkor én kezet fognék velük is, bemutatkoznék. (Lehet hogy én vagyok a pancser de én ezt tenném)
2017. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Jaj, csak puszit ne! A legtöbb nő ki nem állhatja, hogy idegenek vagy félismerősök nyakra főre lesmárolják üdvözlés címen. Akkor inkább szóbeli köszönés vagy kézfogás.
2017. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kézfogás alapvető szabályai: mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, a nő a férfinak, a vezető a beosztottnak, az oktató a tanulónak, a magasabb beosztású az alacsonyabb beosztásúnak. "


Ezek szerintem mind rendben is vannak, KIVÉVE a nemi kitétel. A 21. században elivleg a nők, és férfiak egyenrangúak, úgyhogy szerintem minden ilyen női előjog illemszabályt meg kéne haladni, én a magam részéről ilyen esetben a nőnek is kezet nyújtok, mert a 21. században én a nemi egyenjogúság híve vagyok. Tudom, hogy az illemtankönyv nem ezt írja, és van, aki nem így gondolja, szerintem viszont ez a 21. század.

2017. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! Én harmincas nő vagyok, és tényleg hülye helyzet, amikor a férfiak kezet fognak egymással, én meg csak lesek. A puszilkodás szerintem nem alternatíva, de ez egyénfüggő, én azért nem várok puszit, mert kifejezetten utálok puszilkodni, nem szeretem az ilyen érintéseket.


Nekem közösségfüggő, hogy mikor helyénvaló a kézfogás. Például vallásos körökben (gyakorló katolikus vagyok) úgy látom, hogy nőkkel is mintha újabban szokás lenne kezet fogni, ezért olyankor már én is inkább nyújtom a kezem. Szerintem ez így jó. De ez sztem csak bizonyos körökben van így.


Maradva az általános helyzetnél: hát, sok okosat nem tudok mondani. Talán tényleg az a legjobb, ha a nőnek a szemébe nézve, nagyon kedvesen köszönsz.

2017. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!