Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vitában valóban számít a két...

Vitában valóban számít a két fél társadalmi státusza? Ha az egyik "kevesebb" akkor csak ezért nem kell elfogadni az igazát ha az tényekkel is alá van támasztva?

Figyelt kérdés

Rokonom baráti társaságában voltam. Fiatal orvos, 40-es ügyvéd, tanár, menö vállalkozó volt ott a rokonaim mellett mint barátok. Volt egy vita amiben én elmondtam az érveimet, tényekkel alátámasztva, amit a fiatal orvos és az ügyvéd nem fogadott el. Az indokuk az volt, hogyha igazam is van, az ö státuszuk miatt nem kérdöjelezhetem meg a véleményüket, nekik van igazuk akkor is.

Én egyébként gyári melós vagyok minimálbéren, semmi több.

A társaság minden tagja igazat adott nekem, de figyelmeztettek, hogy ilyen esetben amikor társadalmilag tisztelt emberek mondanak valamit, akkor nekik van igazuk, a kevésbé tanult emberek inkább ilyenkor maradjanak csendben! Mert megalázóan hathat hogy nekem az egyszerü melósnak lett igaza egy nagytiszteletü, tanult emberrel szemben.

A véleményemet udvariasan, szerényen, nem bántóan mondtam el, nem is sértödtek meg, csak amiatt hogy nekem nem lett volna jogom belefolyni abba a témába, mert nincs semmi elismervényem (diploma) ami feljogosít rá hogy értelmiségi témákban kifejtsem a véleményemet.


Valóban rosszul tettem hogy nem játszottam a hülyét? Úgy illett volna? Az alap, hogy a fönökömre ráhagyom a véleményét mégha hülyeség is, de vadidegeneknek miért kéne csak azért mert öket mások tisztelik? Mégegyszer mondom, nem okoskodtam, nem oktattam ki öket, csak igazam volt ami nem tetszett nekik.


2017. jún. 6. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem derült ki egy fontos dolog: miről van szó. Ha az orvossal orvosi kérdésről, a zenésszel zenéről (nem ízlésről, hanem mondjuk kottázásról), a nyelvésszel nyelvekről vitatkozol, akkor igen, szerintem logikus elfogadni az álláspontját. Persze akkor is tévedhet, de akkor én inkább megkérdeznék másik orvost, nyelvészt stb., nem egymagam írnám felül a véleményt, hiszen nem értek hozzá. ha egy egyikőtökhöz sem kapcsolódó témáról volt szó, akkor viszont simán lehet neked igazad. ha pedig a gyári munkáról volt szó, azt te tudod jobban. Meg sok minden más is számít, például az se derült ki, hány éves vagy. Apukámat egyszer kioktatta az unokatesóm arról, hogyan kell fenntartani egy háztartást. Mindketten diplomások, de az unokatesóm akkor költözött el otthonról, apám meg 30 éve megáll a saját lábán (meg hát anyámmal együtt). És akik szerint neked volt igazad, ők kik? Ők diplomások, vagy a rokonaid, ők értenek ahhoz, amiről beszéltetek?
2017. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Társadalmi/gazdasági témáról volt szó ami senkinek nem vág a szakmájába.

30 éves vagyok, 12 éve a saját lábamon.

Mindenki nekem adott igazat, még a két ember is akik megharagudtak! Nekik az volt a bajuk, hogy egyszerűen szerintük én tanulatlanként nem mondhatom meg a véleményemet mert az illetlenség. Főleg velük szemben

2017. jún. 6. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pukkadjanak meg dölyfösségükben. Én biztos odaszúrtam volna nekik a kérdést, hogy még sosem esett az eső az orrukba, hogy ennyire fennhordják?
2017. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként a valóságot baromira nem érdekli, hogy ki milyen társadalmi státuszt ér el. Ez valamikor a középkorban volt utoljára divat, hogy annak van igaza, aki magasabb létrafokon ücsörög. Meg az óvodában.

(Persze, lehet neki is igaza, de az semmilyen tekintetben sem a társadalmi státuszától függ.)

2017. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Akkor is nekem van igazam ha neked van igazad?


Látod a diplomához agyat nem adnak! Szánalmas. Milyen ciki hogy egy "egyszerű melós" is tud gondolkozni? Na ez tényleg ciki! NEKIK!! Nem is szánalmas ez, hanem röhejes!

2017. jún. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok: ha elismerték, hogy igazad van, de számon kérték, miért mondtad ezt, akkor tényleg csak sértődött idióták. És a többi diplomás is azt mondta, hogy nem kéne vitáznod?
2017. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, szerintük is tiszteletben kell tartani ha egy magasabb rangú hülyeséget is mond.
2017. jún. 10. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt nem hiszem el...
2017. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok: nem mondom, hogy a kérdés kamu, vagy ilyesmi, de én is megjegyzem, hogy én ilyen szituációt még életemben nem láttam.
2017. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az alkohol tehet a heves reakciókról ... Viszont az bánt a legjobban hogy a józan többiek is engem hibáztattak utána. Amúgy én nem ittam. Egy nagy tiszteletnek örvendő ember alkoholos állapotban is legyen tiszteletre méltó.
2017. jún. 11. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!