Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell folyton a klímát...

Humpedli kérdése:

Miért kell folyton a klímát használni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

A nyugati világ csodálatos vívmányában, egy open space irodában dolgozom többedmagammal, kb. 20 fő. Mivel az iroda a tetőtérben van, így

stabil 28-32 fok van bent. Sajnos nem bírom a klímát, ezért állandóan lekapcsolgatom nem csak a felettem lévőt de a többiekét is. Szerintem ablak nyitással is

nagyon jól lehet szabályozni az iroda hőfokát. A többiek viszont állandóan morognak, hogy kapcsoljam vissza a klímát, mert nem szeretik a szerintem, nyáron teljesen

kellemes 28 fokot. Hogy lehetnek ennyire maradiak? Vagy velem van a baj?


2017. jún. 14. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Együttérzek veled. Én azt képelném fel, aki kitalálta az egy légterű irodákat. Ennyi embernél már sajnos állandóan megy a harc, nemcsak a klímával kapcsolatban, hanem mindennel kapcsolatban. Nyissuk ki az ablakot vs. csukjuk be az ablakot, kapcsoljuk fel a lámpát vs. kapcsojuk le a lámpát, húzzúk le a redőnyt vs. nem látok semmit, húzzuk fel a redőnyt.

Ha többen klímáznának, és csak egyedül vagy, aki nem bírja, akkor sajnos neked kell alkalmazkodnod. Esetleg azért szólhatsz, hogy ne állítsák be úgy, hogy hűtőházat csinálnak az irodából.

2017. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát már bocsánat kérdező, de szerintem veled van a baj. Az teljesen ok, hogy a feletted lévő klímát lekapcsolod, de a többiekét nem kellene. Lehet hogy neked jó a 28 fok, de ahogy az írásodból olvasom a többség hűvösebbet szeretne. Ha fázol lhet felvenni pulóvert vagy kardigánt, de ne kívánd a többiektől hogy 28 fokban pácolódjanak.
2017. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk főiskolán megy ez. Folyamatosan, egész nap 20 fokot csinálnak, én még megfagyok.
2017. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Én is együttérzek veled. Nálunk is ez van a pénzügyön, a hisztis pi@ák, aki életükben nem sportoltak, azok nyafognak. Nyáron hűtőházat csinálnak, az helyett, hogy beengednék a jó kis levegőt. Télen meg 28 fokra fűtik a szobát, úgy hogy szabályosan fuldoklom, mert semmi levegő nincs. Belső keringetésű klíma + új nyílászárók, a levegő 3 óránként így is elfogy. Tényleg érdekes, mert amúgy meg az értelmiségi osztályon, ahol export ügyintézők vannak - több nyelvet beszélnek, sokat utaznak és sportolnak ott szellőztetnek. Én is hetente 3x úszom kerékpárral megyek dolgozni, hetente túrázom télen nyáron - én is harcolok velük állandóan . Van egy hülye pi&a, akinek az a szellőztetés, hogy kinyitja folyósóra nyíló ajtót és egy pillanatra kinyitja az ablakot...
2017. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van 28 fok hogy működik 5 klímából 4. De szerintem a 28 fok akkor sem sok.
2017. jún. 14. 10:34
 6/15 anonim válasza:
77%
öltözz fel. szerintem
2017. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

"De szerintem a 28 fok akkor sem sok."


Strandon henyélve tényleg nem, de melózni nem lehet normálisan ilyen hőségben. Illetve lehet, félmeztelenre vetkőzve a ház árnyékos oldalán. De egy irodában ezt nem illik, szerintem.

2017. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Bezzeg ha nem lenne klíma és mindenki izzadna és büdös lenne az irodában, akkor biztos az lenne a bajod. :P

Értsd meg, hogy nem mindenkinek ugyanúgy működik a hőháztartása! Nekem a 28 fok egyenesen kánikula. 30 körüli hőmérsékletben szünet nélkül szakad rólam a víz, és legyezgetnem kell magam egész nap, hogy egyáltalán kapjak egy kis levegőt. Nem tudnék órákig dolgozni olyan körülmények között!

2017. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, a klíma nem túl környezetbarát, meg illene jobban bírnunk a meleget is, ez igaz. De sajnos én sem tudnék 28 fokban dolgozni. Ez van. Nekem sem jó, de nem tudok vele mit csinálni. Felöltözni még mindig könnyebb, mint megfőni a melegben, szóval ha fázol, vegyél fel vmit.
2017. jún. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is mindig hősokkot kapok, ha túl nagy a különbség a kinti és a benti hőmérséklet között nyáron.
2017. jún. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!