Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kórházban voltam hetekig, ott...

Kórházban voltam hetekig, ott egy nálam 40 évvel idősebb férfi többször megkért, hogy tegezzem. Aztán egyszercsak magázni kezdett. Állítólag napokig gyógyszer hatása alatt volt. Jól tettem ha bocsánatot kértem a tegezésért?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Én magáztam először, teljesen úgy tűnt magánál van. Aztán bemutatkozott és mondta, hogy mivel sorstársak vagyunk, szobatársak és sokat segítettem neki ezért tegezzem. Nehezemre esett, ezért továbbra is magáztam. Ilyenkor mindig újra elmondta hogy ne vicceljek, tegezzem nyugodtan. Próbáltam nagyon udvariasan tenni ezt utána pl. Szia Sanyi bácsi, segíthetek valamiben Sanyi bácsi? Szóval nem úgy tegeződtem mint a családdal vagy barátokkal, hanem tisztelettel.

Aztán eltelt több mint egy hét és az egyik reggel ugyanúgy tegeztem, majd ő visszamagázott sértődötten. Onnantól alig szólt hozzám, meg volt sértődve. A velem egykorú unokája mondta nekem hogy a tegezés miatt van. Persze visszaváltottam magázásra, de még másnak én hazamehettem. Akkor elköszönéskor bocsánatot kértem tőle a tegezés miatt, mondtam hogy biztos félreértettem valamit.

Az egyik nővér mondta hogy abban az időszakban erős nyugtató-kedélyjavító gyógyszereket kapott, azért lehet hogy nem is emlékszik teljesen mi történt azokon a napokon. Pedig csomót beszélgettünk.


Jól kezeltem a helyzetet? Volt már valaki ilyen helyzetben?



2017. júl. 2. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Részedről többet nem lehetett tenni. Úgy tűnik, Sanyi bácsi jobb fej, mikor be van gyógyszerezve.
2017. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam ilyen helyzetben,de a pszichés gyógyszerek produkálnak ilyen érdekes dolgokat. Sem az úr sem te nem vagy ebben hibás. Biztos nem haragszik rád,mint ahogy a nővér is mondta,csak a bogyók miatt volt.
2017. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágódj az eseten, inkább örülj, hogy nincs a környezetedben hasonló, mert a meglepődésből ez érzékelhető.

Egy idős szomszéd, családtag könnyen tehet ilyesmit, sajnos az idős kor ezt sokaknak magával hozza, hogy nem mindig emlékszik arra, amit a közelmúltban tett, vagy mondott.

2017. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!