Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt miért szólitják gyerekkese...

Azt miért szólitják gyerekkesen aki már felnött 18 éves elmúlt?

Figyelt kérdés
Példáúl: Andreát Andikának, Pált palikának, Ferenxet Ferikének, Károlyt Karcsikának, Katalint Katikának. stb ( olyanokról van szó akik bemutatkoztak egymásnak, de nem tartoznak a rokonsághoz vagy a családhoz) darátok ismerősök szomszédok. Nem értem hogy egy felnött normálisan viselkedö embernek miért nem lehet csak kösszönni, pl szia, csókolom vagy a napszaknak megfelelöen. Normális esetben 18 éves kortól felnöttek vagyunk nem gyerekek.

2017. júl. 9. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy volt főnököm vezető beosztásban levo alkalmazottjait is Robikázta, meg Ferikézte...
2017. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dzseri ***** válasza:
78%

18 éves kortól a többség csak jogilag felnőtt

meg ha a büszkeségéről van szó akkor

2017. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gnoomage ***** válasza:
75%
Jogilag vagy felnőtt, ez nem jelent semmit...
2017. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van akinek megragadnak a gyerekkori becenevek. Ha valakit főleg -ka,ke ztek akkor az nem fog megváltozni csak azért mert 18 fölötti. Ugyan ez van a butyuta becenevekkel pl egyik ismerősömet mindig is Tepsisnek becézték tini korában és a mai napig megmaradt pedig már közel van a 30hoz.
2017. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem nagyon lakhelyfüggő. Én nem szoktam a nevükön szólitani az olyan embereket akik nem a család vagy a rokonság részei.
2017. júl. 9. 23:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Hanem? "Hé te" vagy hogy szólítod meg a munkatárasd?
2017. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam szólitani vagy Hello szia inkább a rendes nevükön mert felnöttek. Amikor gyerekesen szólitottak (29 éves vagyok) ismerösök azokal nem áltam szóba, ennek ellenére vannak barátaim de a tuskófejüeket nem szeretjük. Úgy vagyunk velle hogy ez gyerekes dolog. Mentem a dolgaimat intézni és láttam hogy az idösset olyan 40 év körüli férfi gyerekesen szólitótta. A idős csak idegeskedett annyit mondott hogy, mindig voltak buta emberek.
2017. júl. 9. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban vizit van. Odalépnek a beteg ágyához

Mi újság Pista bácsi? Hogy van?

Jól vagyok Sanyi öcsém!

Megkérem, hogy engem Főorvos úrnak szólítson.

Akkor engem is lehetne Főmérnök úrnak szólítani?

(Valami ilyesmire gondolsz?)

2017. júl. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
45 éves Bálintka bagyok a legtöbb ismerősnek, egyáltalán nem érzem ezt "gyerekesnek", becézés ennyi...
2017. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De pl ismerőseim közt, van Zoltán, Gergely, Orsolya, Veronika, József, Mihály, Péter, Botond, mind 30+ és mind utálják a teljes nevüket és eleve úgy is mutatkoznak be új embereknek, hogy:

Zoli, Gergő, Orsi, Vera, Józsi/Joci, Misi, Peti és a kakukktojásom Boti, mert ő azért utálja a nevét, mert nagyon jó rímeket lehet faragni vele és a kotonnal.

2017. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!