Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteletlenségnek számít-e...

Tiszteletlenségnek számít-e ha valaki az ajándékot nem csomagolja be vagy ajándékzacskó helyett nejlonzacskóba rakja?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm igy szokta csinálni.Most utoljára még abba se rakta bele hanem a telepakolt táskájából vette ki a megolvadt,összenyomott csokival együtt.De másoknál is szokásban él ez.Azoknak az embereknek akik igy csinálják bevallom én se törekszem,hogy becsomagoljam vagy ajándékzacskóra költsek :-) De egyébként szerintem születésnap,névnap,diplomaosztó,esküvő,karácsony,stb. alkalmával fontos erre ügyelni.Akkor nem szoktam ha valahova becsomagolni ha nem valami ünnepi alkalomra viszek valamit,hanem csak egy látogatásnál viszek az illetőnek kávét,csokit vagy valami hasonlót.

2017. szept. 8. 16:40
 1/5 A kérdező kommentje:

*öszzezavarodott a gépem :-) az utolsó modat javitása:

Akkor nem szoktam becsomagolni ha nem valami ünnepi alkalomra viszek valamit,hanem csak egy látogatásnál viszek az illetőnek kávét,csokit vagy valami hasonlót.

2017. szept. 8. 16:43
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Tiszteletlenség és bunkóság.
2017. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk nem divat az ajándékozás szülinap, névnap, de még karácsony alkalmából se! összejön a család és nem veszünk felesleges ajándékot, amit csak azért nem dobunk ki, mert "ajándék" volt és csak kerülgetjük. Ha kellett valami, mindig megkaptuk azonnal, nem vártak vele karácsonyig.


De amúgy igen, szerintem is, ha már ad valamit az ember, akkor adja rendesen, ne igénytelenül olvadtan b*ssza oda a csokit pl

2017. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Soha, semmit nem szoktam becsomagolni, bár ritkán ajándékozok. De ha például bort vagy csokit adok valakinek, akkor véletlen sem teszem bele a 400-500 forintos szatyorba, inkább annyival többet költök magára az ajándékra. Így talán az ajándékozottnak is jobb, illetve nem szennyezem feleslegesen a környezetet sem a szatyorral.

Virággal ugyanez, semmiféle csomagolást, sokszor még szalagot meg egyéb díszt sem szoktam kérni hozzá.

2017. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen, annak. A nejlonzacskózás biztosan (elég igénytelen dolog is... akkor már inkább csomagolás nélkül). Csomagolás nélkül... van olyan dolog, ami pl. elég ízlésesen néz ki csomagolópapír, szalagok meg ajándéktáska nélkül is (pl. egy szép csomagolású parfüm vagy bonbon), annál sztem oké, ill. ha vkik konkrétan így állapodnak meg egymás között.
2017. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!