Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pár hónap múlva Franciaországb...

Pár hónap múlva Franciaországba megyek. Mit és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ahogy fent is említettem pár hónap múlva Franciaországba megyek az iskolám francia tagozatos csoportjával. 4-5 napig leszünk ott, helyi családoknál elszállásolva.

Az lenne a kérdésem hogy milyen tapasztalatotok van az országgal, emberrekkel kapcsolatban? Mit illik és mit nem?

[Három éve tanulok franciaul és még nem érzem azt, hogy tökéletesen menne. (angoból már megszereztem a nyelvvizsgát) Szerintetek ha angolul mondanék pár dolgot gond lenne vagy szerezzek be inkább olyan kéziszótár szerűséget?]

16/L

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. okt. 2. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanazt és ugyanúgy, ahogy itthon. Ha valakivel beszélgetni akarsz, kedves gesztus, ha az anyanyelvén teszed. Te például ezért mész oda. De ha valamit ki szeretnénk fejezni, és csak más nyelven tudjuk, akkor úgy mondjuk. Ha nem érti, majd elmondja, hogy mit nem ért.

Aki valakivel beszélgetni szeretne, megtalálja a módját, hogyan kell tenni akkor is, ha nincs közös nyelvük. Megérteni akkor fognak, ha akarnak. És akkor bármit megértenek, legfeljebb nem tökéletes eleganciával. És akarni akkor fognak, ha szimpatikus, kedves és figyelmes vagy. Akit utálnak, arra nem szoktak figyelni, akit kedvelnek, arra igen, a nyelvtudástól függetlenül.

2017. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

Hozzátenném a saját tapasztalatomat: amikor kijöttem Franciaországba és még nagyon keveset tudtam a nyelvből, mindenkit, akivel beszéltem, megkértem, hogy javítsa ki, amit rosszul mondok. (Corrigez-moi s'il vous plaît, si je me trompe, si on ne dit pas cela comme-ça!)

Ezt nagyon kedvesnek és korrektnek érezték, és segítettek is mindenben, bármiről volt is szó. Rögtön feloldotta a hangulatot.

Kellemes utazást, je te souhaite un bon séjour!

2017. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!