Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 1 hónap ismeretség után illik...

1 hónap ismeretség után illik egy kis szívességet kérni ismerőstől?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy lovagolok, 1 hónapja váltottam lovardát. És egy nagy szívességet kérnék egy ottani lovastól. Illik?
2012. júl. 27. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen ott a közösség. De általánosságban egy hónap után én még nem kérnék nagy szivességet. De attól is függ, mennyire nagy szivesség.
2012. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak annyi, hogy kísérjen el valahova, mert utána bajban leszek látás ügyileg
2012. júl. 27. 14:53
 3/6 A kérdező kommentje:
mennyi idő elteltével illik szívességet kérni?
2012. júl. 27. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem is időtől, inkább viszonytól függ. Egy hónap alatt azért olyan baráti viszony még nem szokott lenni.


De azt megkérdezheted tőle, tud-e valakit, aki esetleg ráérne ilyesmire. Ha van kedve, ő ajánlkozik, de ha nincs, csak annyit mond, hogy nem ismer ilyet, és így nem hoztad zavarba.

2012. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már 2 hét ismeretség után úgy éreztem, hogy régóta ismerem
2012. júl. 27. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ő is így érzi, akkor viszont nyugodtan. :)
2012. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!