Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adott egy harmincas nőbeteg,...

Adott egy harmincas nőbeteg, és egy negyvenes orvos: kinek kell felajánlani a tegeződést?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
orvosnak
2010. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyiknek sem! Ha valóban csak orvos-paciens viszonyról van szó, miért kellene tegeződni?
2010. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a dokinak, de neki sem.Pont ahogy a 2. mondta.
2010. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nő akkor neki,ha férfi akkor a beteg nőnek!

Mindig a hölgy tesz ajánlatot a tegezésre!Vagy az idősebb hölgy!

2010. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvos-beteg viszonyban egyiknek sem. A beteg részéről tiszteletlenség,az orvos részéről etikátlan.

Rendelésen kívül más. Ott az általános férfi-nő kapcsolati szabályok vannak.

2010. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap felajánlotta a doki, hogy tegeződjünk. Sokkal jobb volt úgy a vizsgálat, lazább lettem, befogadóbb.
2010. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Engem az orvosom (szülész-nőgyógyász, férfi) az utóbbi két hétben kétszer is tegezett véletlenül, egyszer személyesen, egyszer telefonon, ahogy felvette. Fölmerült bennem, hogy tegeződni akar, csak várná, esetleg felajánlom. De lehet,csak véletlen volt. A közelgő szülés miatt gyakran találkozunk, jó a viszonyunk, de nem érzem, tegeződve jobb lenne. Én következetesen magázom, mert így érzem illendőnek, pláne a helyzetünkben.


Amúgy egyértelműen a nőnek illik mindig kezdeményezni,felajánlani a tegeződést, kivéve, ha főnök-beosztotti viszony van, akkor nemtől függetlenül a feljebb álló tesz erre javaslatot.

2010. jún. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a magasabb rangúnak kell felajánlani. azaz az orvosnak
2010. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bocs, de mitől lenne magasabb rangú az orvos a betegénél? Felnőtt emberek, egyenrangúak, csak más-más szerepben. Érezheti magát egy beteg kiszolgáltatottnak (sajnos), de akkor sem alárendelt.
2010. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem z orvos mondja először,hogy tegeződjenek-e főleg ha ő az idősebb,mert mégis a tiszteletről is van szó..
2010. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!