Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én nem tudom tisztelni a...

Csak én nem tudom tisztelni a magyar nemzeti ünnepeket?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és egyáltalán nem tisztelem a nemzeti ünnepeket, mivel az összes magyar ünnep egy halom hülyeség. Kifejtem: Mindegyik karótnyelt, depresszív hangulatú, életunt, kedvtelen dolog. Ez meghalt, azt elveszítettük, ott megdőlt egy kormány, stb.

Ezek múltban történt események. Pont. Nem lehet rajtuk változtatni. Elvileg ezzel mindenki tisztában van, nem?

Az ilyen "ünnepek" helyett inkább lehetne a jövőre koncentrálni...

Azt a fajta gondolkodást preferálom, ami a pozitív dolgokra való koncentrálást tartja fontosnak, és az előrelátást, a múlt elengedését.

Érdekelne az emberek véleménye, hogy mit gondolnak erről a dologról, illetve a gondolkodásomról.

Ui.: Nyugodtan el lehet hordani mindennek, nem fogok megsértődni. 🙂 És gondolom nem meglepő, ha azt mondom, hogy nem itthon képzelem el a jövőmet. :D



2017. okt. 18. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Én is így gondolom, ahogy te. Hallgasd meg a himnuszunkat, bőgünk rajta, hallgasd meg a Német himnuszt az erőt ad!.. Nem is kell tovább folytatnom. A magyarok nem összetartóak, depresszívek és sorolhatnám. Ez a népbutítás már nagyon régóta tart, amíg mi egymás ellen vagyunk, családon belül több pártra szakadunk...nem tudunk örülni más sikerének, addig felettünk észrevétlenül ellopják a országot. Akik olyan jól gondolkodnak mint te azokra "nincs is itthon szükség" szó szerint elüldöznek, hogy ne legyen vetélytársuk... Egy normális országban pedig, pont ez a fajta gondolkodás vinné előbbre az országot, de hát nem ez a cél.
2017. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Konkrétan melyik nemzeti ünnepünk depresszív, életunt, nem előremutató, az államalapítás, a 48-as vagy az 56-os szabadságharc ünnepe?:-) Az, hogy nem ismered a történelmünket, elég gáz. Amúgy a jelenünk a múltunkban gyökeredzik, a jövő pedig a jelenre épül. Az a nép, amely elfeledkezik a múltjáról, nem ünnepli meg a hőseit, nem érdemel jövőt. A saját hazájában gyökértelen, azt nem is ismerő és értő ember pedig mindenhol csak jöttment lesz.
2017. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Egyetertek veled pedig nem vagyok mar fiatal. Nekem is sirni tamad kedvem pl a Himnusztol. Szepnek nagyon szep, de pont ellenkezo hatast valt ki, mint kene, az eletkedvem is elmegy tole ha meghallom.

Es nem, nem kell ott elned-halnod. En is kulfoldre koltoztem. Erdekes modon ettol valahogy megszepult kicsit minden, ami magyar, bar nem sokat gondolok az ottani dolgokra es nem szeretnek visszakoltozni.

2017. okt. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Én is hasonlóan voltam vele, sőt pl. sosem mentem ünneplőben stb. Párszor szóvá is tették a tanárok akivel olyan viszonyban voltam azoknak szépen el is magyaráztam, hogy én nem ünneplek semmit részemről, ezért nem is tartom szükségesnek, hogy egész nap kényelmetlen ruhában legyek.


Általában 99%-ban elfogadták mert mellé kiváló tanuló voltam, igaz volt pár kivétel mikor beírtak stb, de most istenem, legyenek boldogok tőle.


Nem mellesleg amúgy is alapvetően részemről olyan elveket vallok, hogy míg ezen a sárgolyón minden embernek két füle és egy szája van, illetve ugyanazt a levegőt lélegezzük be, addig nekem nem számít, hogy ki milyen nemzetiségű, vagy milyen országban lakik, és milyen nyelvet beszél.


Arról nem beszélve, hogy az egész 90%-ban képmutatás nem több, a tanárok meg néha egy-egy diák elmondta a kötelező mondókáját, ha ünnepekkor himnusz volt, akkor meg szinte mindenki arcán látszott, hogy na legyen már vége, ne kelljen itt álldogálnom mint valami szobor, aki meg próbálta leplezni az tátogott mellé.


Innentől kezdve meg az egész értelmetlen tényleg, valójában senki sem ünnepel csak beáll a sorba a birkák közé.


A himnusz meg tényleg egy külön kategória, bár ezt is alapvetően egy hatalmas képmutatásnak tartom, mert nem attól lesz egy nemzetösszetartó, hogy van egy közös kis daluk, bár ha valamire akkor lelombozni tökéletes a kedvet. Most hirtelen példának ott az oroszoké, az legalább rendelkezik egy lelkesítő dallammal és szöveggel, nem mint a mienk.

2017. okt. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Az ünnepek maguk nem hülyeségek, ahogy megtartjuk őket, az viszont elég gáz, ebben igazad van.


Amiket megünneplünk, azok a múltban voltak és nem lehet rajtuk változtatni. De pont azért emlékezünk meg róluk, mert valami gyökeres változást hoztak, ami kihatással van most a te életedre is.

2017. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj arra, hogy túléltük!

Az iskolában minden évben ugyanúgy megült nemzeti ünnepeket meguntam. Augusztus 20-át nem, mert az a nyári szünetben van. Kell még egy idő, amíg ez az untság elmúlik.

2017. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ahhoz, hogy a jövőben​ ne kövessük el ugyanazokat a hibákat, ismernünk kell a múltat. Ezért fontos emlékeznünk a régi idők eseményeiről. Nem szabad belesüppedni sem a múltba, de fontos, hogy ne felejtsük el. Az ilyen megemlékezések erre adnak alkalmat.
2017. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Én viszont nem értek egyet, pedig fiatal vagyok.


A március 15 az pont a kezdeti sikerekről való megemlékezés.

Igaz, az október 6 már tragikus, viszont ekkora nemzeti tragediáról muszáj megemléezni.


Október 23 is tragikus, viszont akkor is érdemes megemlekezni ezekről a bátor fiatalokról, akik szembeszálltak a hatalommal. Ráadasul ez nem volt olyan régen, a nagyszüleink éltek már akkor.


Augusztus 20 viszont egyértelműen pozitív. Ezzel mi a baj?


Szerintem fontosak ezek az ünnepek, hozzátartoznak a kultúránkhoz.


18/L

2017. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

,,Ezek a múltban történt események. Pont. Nem lehet rajtuk változtatni.”

Ha meghal valakid te nem is gyászolsz? Igazad van, minek azt. Hát az a múltban történt nem tudsz rajta változtatni. Ugye?

Jézusom. Ne legyél már ilyen buta.

2017. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Hmm...látszik,hogy éretlen fiatal vagy,ahogy több hozzászóló is még.


"és egyáltalán nem tisztelem a nemzeti ünnepeket"


Tisztelni embereket lehet,történelmi eseményekhez az ember nem rendel ilyen érzelmeket.Te szimplán csak lesz.rod a történelmet,mert nem érdekel,középiskolás vagy és eleged van az évszámokból. Ezért mindenféle indokot kitalálsz miért hülyeség minden,ami kicsit is a történelemhez kapcsolódik.


"Kifejtem: Mindegyik karótnyelt, depresszív hangulatú, életunt, kedvtelen dolog. Ez meghalt, azt elveszítettük, ott megdőlt egy kormány, stb. "


Tehát azért nem "tisztelsz" egy eseményt,mert mondjuk sokan meghaltak ott. Véletlenül se egy hülye kifogás csak,amit találtál.


"Ezek múltban történt események. Pont. Nem lehet rajtuk változtatni."


És azt gondolod,hogy ezért vannak megemlékezések,ezért van történelem oktatás,hogy hátha változtatni lehet múltbéli eseményeken,vagy mi? Az,hogy múltban történt események fogalmi definíció,semmi különlegeset nem mondtál. Elárulom: ezek a társadalom nagyobb változásait és történéseit hivatottak szemléltetni,annak a 10 milliós társadalomnak az "életpályáját",amiben te most élsz és nyugodtan kifejtheted a véleményedet egy kényelmes összkomfortos szobában a gép előtt ülve,hogy hogyan jutott idáig el a társadalmunk.Ez a lényege minden történelmi megemlékezésnek,hogy az átlagember a napi robot és csekkek befizetése közben néha álljon meg egy percre és művelődjön,gondolkodjon,párhuzamot vonjon és vonja le a következtetéseket a mai kor társadalma előtt.


"Az ilyen "ünnepek" helyett inkább lehetne a jövőre koncentrálni."


Ez is gyerekes nyafogás,az emberek általában folyamatosan a jövőjükkel foglalkoznak a munkahelyen,a magánéletben,karrier,ne mond már,hogy egy március 15-e megakadályozza az embereket a jövőre való koncentrálásban. Hogyan? Miért? Vezesd le. Vagy ez is csak egy kifogás,mert utálod a történelmet és mivel az a "múlt",ami a "jövő" ellentéte,azt gondoltad ez a nyelvtani különbség nyomós érv lehet?


"Azt a fajta gondolkodást preferálom, ami a pozitív dolgokra való koncentrálást tartja fontosnak, és az előrelátást, a múlt elengedését. "


És ennek mi köze van a történelemhez? Egyre nagyobb ökörségeket állítasz. Mert majd valaki elmegy egy 56-os megemlékezésre és hirtelen másnap negatív ember lesz,nem érdekli már a jövő,lemond a céljairól és eret vág nem? Hogyan gondoltad ezt a gyakorlatban?


"Érdekelne az emberek véleménye, hogy mit gondolnak erről a dologról"


Azt,hogy nagyon azt hiszed valami felfedezést tettél és mindenki más hülye,közben meg csak személyes indíttatásból keresed a kifogásokat,amiért utálhatod a történelmet és azokat az embereket kritizálhasd,akik meg képesek felfogni a lényegét és a hasznosságát. Te nyilvánvalóan még nem vagy erre képes és nem is biztos,hogy leszel,de nem baj sokan élik még le így az életüket boldogságban.

2017. okt. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!