Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én nem tudom tisztelni a...

Csak én nem tudom tisztelni a magyar nemzeti ünnepeket?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és egyáltalán nem tisztelem a nemzeti ünnepeket, mivel az összes magyar ünnep egy halom hülyeség. Kifejtem: Mindegyik karótnyelt, depresszív hangulatú, életunt, kedvtelen dolog. Ez meghalt, azt elveszítettük, ott megdőlt egy kormány, stb.

Ezek múltban történt események. Pont. Nem lehet rajtuk változtatni. Elvileg ezzel mindenki tisztában van, nem?

Az ilyen "ünnepek" helyett inkább lehetne a jövőre koncentrálni...

Azt a fajta gondolkodást preferálom, ami a pozitív dolgokra való koncentrálást tartja fontosnak, és az előrelátást, a múlt elengedését.

Érdekelne az emberek véleménye, hogy mit gondolnak erről a dologról, illetve a gondolkodásomról.

Ui.: Nyugodtan el lehet hordani mindennek, nem fogok megsértődni. 🙂 És gondolom nem meglepő, ha azt mondom, hogy nem itthon képzelem el a jövőmet. :D



2017. okt. 18. 22:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%
Inkább csak ahogy az iskolákban kezelik, az elég szar. Az tényleg kényszeredett és karót nyelt. A gyerekeket kényelmetlen ruhákba öltöztetik (mert az alkalmi ruha kötelező, de a szülők rendszerint csak valami szart vesznek a gyerekre, mert úgyis keveset hordja és kinövi, de vigyázni, azt kell rá), szavalásra és színjátszásra kényszerítik és hosszú beszédeket hallgattatnak végig velük, rosszabb esetben állva, mint egy évnyitón. Tényleg nem erőltetik meg magukat, hogy megértessék és megszerettessék a gyerekekkel ezeket az ünnepeket.
2017. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem az ünnepekkel van a baj, hanem a tálalással. Minden sulis ünnep ugyanolyan búvalb.ott, nem arról a részéről szólnak a történetnek, ami lelkesítő, ami arról szól, hogy állj ki az igazadért, hanem vagy a tömény száraz tények, vagy az, hogy "de hát ez is meghalt, az is meghalt, a gonosz külföldiek ezt meg azt csinálták"... se egy pergősebb dal, se egy érdekesebb szemszög. Mondjuk alapvetően már pont az ünnepeknél nem kellene erőltetni azt, hogy iskolai ünnepség legyen 5-6 féltehetséges emberkével, aki színpadiasan felolvas pár verset vagy porosan teátrálisan eljátssza Petőfit - ha vannak ilyen túlmozgásos színházi emberkék, inkább állítsanak össze egy színdarabot ünnepektől függetlenül, több haszna van. Nézzenek inkább meg vmi a témát érdekesebben bemutató filmet.
2017. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!