Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van abban valami furcsa, hogy...

Van abban valami furcsa, hogy nem eszem meg a második fogást abból a tányérból, amiben előtte a leves volt? (Persze mosatlanul. )

Figyelt kérdés

És hogy nem eszem kanállal "villás" ételeket?

Pl. tésztát, rizses húst, zöldségköretet.


2017. okt. 28. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

En se eszek 2 etelt ugyan abbol a tanyerbol. Szerintem gusztustalan. Mindig hulyenek neznek, mikor eloblitem vagy kerek tisztat.


A villas/ kanalas dolog pedig mar egyeni dolog. En pl a sutiket rendes villaval szeretem enni, a husokat meg sutis villaval.

2017. okt. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Nálunk az a szokás, hogy a fogások külön tányérban vannak. Még sehol nem láttam olyat, hogy a másodikat mosatlan leveses tálból eszik. Valóban nem túl gusztusos.

A villa meg a kanál kérdés pedig totál személyfüggő. Ki így, ki úgy.

Nem vagy fura. :)

2017. okt. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nekem is gusztustalan, de már annyian néztek emiatt furán rám, hogy most elgondolkodtam azon, vajon tényleg olyan szokatlan-e.
2017. okt. 28. 00:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ns nem mintha változtatnék eme szokásomon, csak kíváncsi vagyok.
2017. okt. 28. 00:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, köszi :)
2017. okt. 28. 00:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa, de semmi gusztustalant nem látok az elsőben, amennyiben eléggé közel áll a két étel, hogy talán még összeöntve is működne :D De teljesen megértem, ha valaki ezt már semmiképp. Nálunk sem jellemző, mert nincs is 2 fogás, illetve azok másak. De egyes esetekben megértem a praktikumát, ha nem is szép, de gusztustalannak tartani túlzó, ha belegondol az ember, hogy nem éri az ételt semmi baj, csak az ember agyában kavar be valami. Nem összeillőknél nyilván gusztustalan, bár lehet, hogy 2 embernek az összeillőség sem ugyanaz. Elvégre van, aki cukorral eszi a tepertős túróscsuszát.


A kanál és a villa terén fenntartom a jogot, hogy azzal egyek, amivel épp kedvem van. Simán eszem villával akár sűrű mártást is (de csak mert van mellette villás étel), a párom inkább kanállal mindenfélét, bár egyszer evőpálcikával ette a joghurtot, igaz, a kollégáit hergelte vele. Normál ételt sokszor pálcikával eszik.

Felőlem valaki eheti akár késsel a tejbegrízt, tényleg maximálisan tisztelem az ehhez való jogát, főleg hogy én is eltérek olykor a szokásoktól.


A rizses hús még szerintem is kanalas étel egyébként, a zöldség és a tészta csak ha apró (bár én akkor is ehetem villával vagy pálcikával, de alapvetően kanalasnak tűnnek számomra). Ezt nem azért írtam, hogy vitázzak, csak hogy ennek megítélése s az azzal evés sem feltétlenül vág egybe.

2017. okt. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Otthon végül is mindenki úgy eszik, ahogyan jól esik neki, vagy ahogyan a neveltetése, az otthoni elvárások megengedik. Más tészta az éttermi, vagy vendégségbeni étkezés. Ott azért vannak illemszabályok, amiket be kell tartani akkor is, ha otthon az máshogy megy. Nem eszünk ugyanabból a tányérból két ételt, még ha megtehetném, akkor sem. És minden ételnek meg van a maga evőeszköze.Szabály szerint a feltálalt ételekhez a megterített asztalnál kívülről befelé haladva használjuk az evőeszközt. Ahol lehet választani az eszközökből, ott mindkét félét felterítik, és te döntesz.Ilyen pl.a spagetti, amit lehet késsel-villával vagy kanállal-villával enni.
2017. okt. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Perdze van ski elöblíti a leveses tányért van aki másikat vesz. Nyilván halászlé után ugyanabban nem fogok brassóit enni. De egy húsleves után mehet a kakaspörkölt. Azért ezt gusztustalannak nevezni túlzás. Nyilván aki annak tartja két gyomra van. Egyikbe a leves másikba a második megy. Nehogy keveredjen.
2017. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

07.53-as, azért ez erős, hogy "Nyilván aki annak [gusztustalannak] tartja két gyomra van." Ennyi erővel leönthetnénk a káposztás rétest húslevessel is, hiszen úgyis egy helyre megy. Mégsem valószínű, hogy bárki ezt tenné.

Ízlés kérdése, hogy kinek mi fér bele és mi az, ami már számára gusztustalan.

2017. okt. 28. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, de van, akinek máshol van az igényszintje, és szerinte túl igényes / kényes / finnyás vagy. Pedig alapvetően minden fogást külön tányérból illene enni... de hát ez van. Pl. párom keresztapjáék is ilyenek voltak páromékkal, és legalább 10 évig évente megpróbálták bejátszani azt pl. karácsonyi ebédnél, hogy "nektek jó, ha a mákos tésztát megesszük a levesestálból?", és nem mondták ki, de megsértődtek, amikor párom és anyja 10edszerre is elmondták, hogy szeretnék tiszta tányérból enni. Még az a szerencsém, hogy már leszoktak erről, amikor én összejöttem párommal, mert nem tudnám hirtelen, mit reagáljak egy ilyen kérdésre, mert már a kérdés is feltételezi azt, hogy kényes vagyok, ha nem akarom :D.
2017. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!