Mi a borravaló célja?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint a borravalót azért adjuk (pl. a fodrásznak), mert szolgáltatást veszünk igénybe, a fizetése alacsony, meg vagyunk elégedve a munkájával, stb. Mások szerint az, hogy a fizetése alacsony az csak egy következménye annak, hogy úgyis kap borravalót, lehet csökkenteni... És miért kap borravalót ? Mert a vendég így mutatja ki a felsőbbrendűségét. Vagyis matatod a hajamat, bajuszomat, belenyúlsz az orrlyukamba (kivágni a szőrt), belátsz még a fülembe is, forgatod a fejemet - de mégis én vagyok az úr, én parancsolok neked, én fizetek !

2017. dec. 3. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Elviekben egy kis extra azért, ha minőségi szolgáltatást kaptál. Pl a pincér nem csak kihozta az ételt, mert ez a dolga, hanem mosolygós, figyelmes, segítőkész volt, azaz ő is hozzájárult ahhoz, hogy te ott jól érezd magad.

Gyakorlatilag meg sajnos tényleg van ahol eleve azzal játszanak, hogy borravaló kötelező, és így kevesebb az alap fizetés.


Viszont amit a végén írtál, még sosem hallottam. Elég erőltetett belemagyarázásnak tűnik. Nem hinném hogy egyetlen értelmes embernek is ilyen gondolatok járnának a fejében, amikor kifizeti a fodrászt...

2017. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A neveben benne van. Borra valo penz. Megvoltam elegedve a munkaddal, meghivlak egy borra. Kb. ennyi
2017. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

"Vagyis matatod a hajamat, bajuszomat, belenyúlsz az orrlyukamba (kivágni a szőrt), belátsz még a fülembe is, forgatod a fejemet - de mégis én vagyok az úr, én parancsolok neked, én fizetek !"


😂😂😂😂 kérdező, te tuti nem vagy 100as!

2017. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Elég primitív vagy, ha szerinted ez a magyaráza és TE ettöl érzed magad felsöbbbrendünek.


A borravaló CSAK annyit jelent, hogy meg vagyok elégedve a munkájával és ezt így juttatom kifejezésre. Logikailag ugyanaz, mint amikor valaki a munkahelyén prémiumot kap - ez sem a fönök általi lenétés jele, hanem a plusz- vagy kiemelkedöen jó munka elismerése.

2017. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha csak tényleg annyit jelent, hogy meg vagyok elégedve a munkájával, akkor miért nem adunk borravalót az önkormányzati ügyintézőnek (aki fontos iratot ad ki), a kenyeresnek (mindennapi kenyerünkről van szó), a piaci kofának, a dadusnak, (neveli a gyermekünket), a vámosnak (hazánk érdekeit védi), stb. Ezek mind fontosabb munkát végeznek, mint egy borbély...
2017. dec. 3. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
De ki tiltja meg hogy adj nekik is? Mindenki annak ad akinek akar.
2017. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem erről volt szó !
2017. dec. 3. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert a szokásjog alapján vannak borravalós szakmák meg vannak másmilyenek.
2017. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bunkó.
2017. dec. 3. 19:40
 10/11 anonim válasza:
Kérdező, te egy igazi csicska vagy. Gondolom nincsenek barátaid, vagy ha igen, akkor azok is ekkora kretének.
2017. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!