Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fagyizóban lehet borravalót adni?

Fagyizóban lehet borravalót adni?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, hogy a benzinkúton is megtarthatják a borravalót, eddig teljesen abban a hitben voltam, hogy nekik van egy fix fizetésük, és minden náluk lévő pénzt le kell adniuk, például mint a bolti eladóknak.


Na de vajon a fagyizóban, az emberek, akik merik ki a tölcsérbe a fagyit, ők kaphatnak, vagy nekik is le kell adniuk a teljes bevételt a nap végén?

És ha igen, ide is a 10-15% bónusz vonatkozik?



2017. szept. 25. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatótól függ, de szerintem eltehetik.
2017. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Viv02 válasza:
100%

Tényleg a munkáltatótól függ.

2 különböző fagyizóban voltam dolgozni, az elsőnél nem rakhattam el egy forintot se, a másodiknál megtarthattam az egészet, nem vették el.

2017. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A borravaló is adóköteles, így azt le kéne adni. Jártam már olyan étteremben, ahol külön blokkot kaptam a borravalóról. Kérdés, hogy egy NAV ellenőrzésnél, hogy derül ki, hogy nincs bevallva a borravaló ott, ahol nem adnak róla blokkot.
2017. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
A borravaló abból a korból származik, amikor nem fizették meg rendesen az emberek munkáját, és arra számítottak, majd mindenki ad többletet. Ez egy abnormális gondolkodásmód és cselekvés. Az adott ember elvégez egy feladatot (benzint ad, vagy fagyit, esetleg meggyógyít), ezért jár neki egy megfelelő fizetés. Kész, vége, nincs tovább. Egyes esetekben, ezen felül, ha valaki a rutinfeladaton kívül úgy cselekedett, hogy ettől én sokkal jobban éreztem magam, ezt a gesztust viszonozhattam. Jobb híján pénzzel. De ebben is van ezer más megoldás. Önmagában a borravaló a gazdaság torz állapotának mértékét jelzi. Nagyon szegény országokban például ebből élnek.
2017. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!