Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Még soha senkitől nem kaptam...

Még soha senkitől nem kaptam borravalót. Akkor én miért adjak másoknak?

Figyelt kérdés
Tervező vagyok.
2017. dec. 4. 16:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Na és ?
2017. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Kutyaszorító c. film első néhány percét :D

lehetőleg a jobb féle szinkronos változatot (vagy az angolt)

2017. dec. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

tervezők miért is kapnának borravalót???

megállapodtok szerződésben egy konkrét összegben, amitől eltérés nem lehet.

nem egy pincér vagy.

ha borravalót akarsz kérj nagyobb összeget a munkádért.

2017. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"megállapodtok szerződésben egy konkrét összegben, amitől eltérés nem lehet."


Én meg fizetek x összeget az étlapon lévő ételért.

2017. dec. 8. 12:18
 15/16 anonim ***** válasza:

Anyám nem ad, az adóügy ügyfélszolgálaton nem kapott mikor napi szinten kellett öntelt barmokkal foglalkoznia ő sem ad másnak.

Fodrásznak ,tetoválónak, stb nem adok, ha több pénzt szeretne kérjen többet, nem fogom magam rosszul érezni mert annyit adtam amennyit kért és nem többet. Étteremben, pizzafutárnak szoktam ha jó a szolgáltatás, kedves, nyilván ha csak néha megjelenik és lebaxa elém a kaját nem adok, ha ő a minimum munkát végi el én a minimumot fizetem, futárnak azért szoktam mert anno a 4. emeleten laktunk lift nélkül most meg kint mucsaröcsöge határán szóval ha már kijön idáig adok neki.

2017. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Általában olyan foglalkozások esetében "szokás" a borravaló intézménye, ahol személyes a kontaktus a felek között, jellemzően rövid ideig tartó szolgáltatások esetén. Te tervezőként talán nem is találkozol az ügyféllel személyesen, a munka pedig elhúzódik hetekig, hónapokig.

A taxisnak adhatunk borravalót, a buszsofőrnek nem szoktunk.


Mindettől függetlenül én elvetem ezt az intézményt, senkinek sem adok. A munkáltató dolga kigazdálkodni az alkalmazott bérét. Arról nem is beszélve, hogy vendéglátásban sokszor valójában nem a pincér pénztárcáját gazdagítja.

2018. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!