Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajándékozásnál ki kezdeményezi...

Ajándékozásnál ki kezdeményezi először a puszit?

Figyelt kérdés
Aki az ajándékot adja vagy az aki kapja? Hülye kérdés meglehet, de tényleg nem tudom..van erre valami különösebb szabály?

2017. dec. 22. 22:14
 1/6 anonim válasza:
61%

Szia! Nem hiszem hogy lenne erre szabály, de inkább úgy a jobb ha az kezdeményez aki kapja, persze ez nem muszáj

Ciaó és hajrá: Kriszti

2017. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz kezdeményezi, aki akkor is kezdeményezné, ha nem lenne éppen ajándékozás... A kettő között ugyanis nincs szoros összefüggés.
2017. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Általában úgy szoktam akinek adom az ajándékot nyújtom a kezemet is, lekezelünk es5 a puszi is jön automatikusan.
2017. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 nő is? Az vicces..
2017. dec. 26. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Aki adja általában az kellene,hogy kezdeményezze,mivel valamilyen alkalomból adja szüetésnap,évforduló,eljegyzés,esküvő,diplomálás...ilyen esetekban az illető gratulál és azt követi a puszi is.

Abban az esetben nem szoktam puszit adni ha valakinek hálából adok valalmit csokit vagy desszertet,italt mert tett egy nagyobb szivességet.Akkor sem adok puszit ha utazásról hozok ajándékokat,mert olyankor semmi jeles alkalom miatt nem köszöntöm az illetőt csak gondoltam rá és azért ajándékoztam meg.Ilyen esetben volt már hogy az illető annyira megörült valaminek,hogy akkor ő adott puszit.

2017. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez halandzsa. Ajándékozáskor a puszit köszönetképpen adják. Egyik adja az ajándékot, a másik puszival megköszöni. Ilyen egyszerű.
2017. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!