Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Fiatalok szülei, hogy oldjátok...

Fiatalok szülei, hogy oldjátok meg ezt ajándékozásnál?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a lányom 2 éve jár egy fiúval. Illetve, hogy pontosítsak, 8 hónapj együtt is élnek (saját lakásban) és jegyesek is.

Amíg csak együtt jártak, (2 ilyen karácsony volt), addig úgy volt, hogy mindegyikül a saját családjával "rendezte" a karácsonyi ajándékozást, és keresztbe egymás szüleivel nem volt ajándékozás (én erre a lányomtól rákérdeztem akkor direkt, és ő mondta, hogy így legyen.)

Ez a 3. karácsony lesz, kérdeztem a lányomat, hogy változott-e valami, azt mondta, hogy nem, ne bonyolítsuk ajándékozással.

A kapcsolat egyébként teljesen jó a lányunkkal, szeretnek ide "hazalátogatni", a fiút is nagyon szeretjük, ős is szívesen jön ide, kedves, barátságos, udvarias.

A szentestét tavaly is, és idén is otthon töltik (mármint a lakásukban), előző nap ki-ki elmegy a saját szüleihez ajándékozni,és mi, szülők is akkor adjuk át a gyerekünknek az ajándékot. Aztán majd 25-én mennek a fiú szüleihez ebédre, és 26-án jönnek hozzánk ebédre. Ilyenkor már ajándék nem jön szóba, (mert mindkét "gyerek" lebonyolította már a saját szüleivel), eltöltünk egy kellemes fél napot-napot együtt a fiatalokkal.

Ez így rendben van?

Csak mert barátnőm folyton azzal faggatózik, hogy "és mit vettél lányod vőlegényének, és ti mit kaptatok a lányod vőlegényétől?"

És szerinte ez így nagyon nem normális, ahogy nálunk van.

Neki három gyereke van, mindegyik párjának is vesz valamit, és cserébe ők is kapnak a férjével a meny jelöltektől, és ez szerinte így normális.

Ezért kérdezném, hogy kinél hogy van.



2017. nov. 20. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy ti csináljátok az szerintem teljesen jó
2017. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is így a normális ahogy nálatok van, ez teljesen korrekt. Mi is együtt élünk a párommal, szenteste együtt leszünk, előző nap az én családommal(családjaimmal) (bár ez még problémásabb, mert mindketten elvált szülők gyerekei vagyunk) utána lévő nap meg az ő családjaival, majd ahogy sorra jönnek.


Mi ajándékot közösen veszünk, és közösen kapunk. Megkérdezik mire lenne szükségünk, pl a háztartásba minek örülnénk, és aszerint kapunk ajándékot, és mi is eszerint ajándékozzuk a szülőket és a nagyszülőket.

A testvérek unokaöcsik hugik más téma...

Külön ajándékokat ő sem vár senkitől az én családomból és én sem várok senkitől az ő családjából.


Nekem ez a közös ajándék jobban tetszik, mintha csak átmennénk és én pl kapnék az én szüleimtől egy tegyük fel hajvasalót ami igencsak nekem szóló ajándék, vagy ő az övéitől egy hajnyírót :D

Persze ezen sem lenne sértődés, de mi családként kezeltetjük magunkat.

2017. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ez így.

Nálunk úgy van, hogy közösen adunk és közösen kapunk. Tehát olyan dolgot, amit mind a ketten használunk. Tavaly például anyósomtól csillárt kaptunk, nővéreméktől fürdőszoba szőnyeget és hozzá passzoló törölközőket. Mi ágyneműt vettünk mindenkinek.

2017. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi közösen adunk és közösen kapunk.

Ha nektek így jó akkor ne változtassatok.

2017. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy a legjobb, ahogy a családnak a legjobb. Mi ajándékozunk mindenki-mindenkinek mert mi szeretjük egymást megajándékozni olyasmivel amit a másik nem venne meg, de aki nem ott nincs ajándék. Nem kell túlkomplikálni, ha a lányodéknak így jó, és nektek is, kit érdekel a barátnőd meg pláne idegenek véleménye?! Felteszem nem egy irányítható csitri vagy, ha felnőtt gyereked van....akkor miért számít hogy mások mit mondanak a TI szokásaitokról?
2017. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még valami: kérdezed hogy "Ez így rendben van?"

Miért, ha azt írom vagy vki más, hogy nincs, akkor szólsz a lányodnak, hogy bocsi tudom hogy nektek jó így meg nekünk is, de a neten egy nő azt írta hogy nem jó szóval mit vegyek Ferikének?

2017. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Jó, de azért nem kell leharapni a fejemet.

Véleményekre voltam kíváncsi (mint kb. mindenki a fórumon).

2017. nov. 23. 10:23
 8/8 anonim válasza:

Tökéletes így!!!!!!

:) Örülök,hogy sikerült nálatok jól elrendezni ezt.

2017. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!