Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem tudok vitatkozni?

Miért nem tudok vitatkozni?

Figyelt kérdés
Ha valamilyen vitába keveredek olyan stresszes és ideges leszek, hogy nem jutnak eszembe olyan érvek, amik egyébként igen. Gyakran vesztesen kell emiatt kijöjjek a vitából úgy, hogy utána 5 perc múlva már megint eszemben van mit kellett volna mondani. Pont emiatt félek vitába keveredni még olyankor is, amikor tudom, hogy igazam van.
2010. jún. 3. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen régen. Önbizalmat kell szerezned, meg egy kis gyakorlás.
2010. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Senki sincs a stilisztikai tehetsége csúcspontján, ha mérges.
2010. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok :-))

Ha komolyabb vitám van, lehet hülyén hangzik, de inkább elkerülöm a személyes kontaktot, (persze nem mindig, de előfordul) mert aki nálam erőszakosabb, agresszívabb az úgy is csak a magáét fújja, tehát én kerülök ki belőle vesztesen, ezért ilyenkor írok egy levelet. Amiben leírom az érveimet, a gondolataimat, érzéseimet a témával kapcsolatban, persze intelligens stílusban. Aztán válaszoljon rá az illető. A lényeg, hogy valamilyen formában tudattam vele a nézőpontomat.

2010. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen gyakorlás. Üres óráidban játsszál le magadban jeleneteket, akkor majd jobban megy a rögtönzés is.

A másik, hogy tárgyi tudás is kell a jó vitapartnernek.

2010. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!