Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fehér zokni viselése a...

A fehér zokni viselése a szocializmusban (1980-as évek) kötelező iskolai előírás vagy divat volt?

Figyelt kérdés

Néztem mindenféle régi képeket meg osztályfényképeket, szinte mindenkin fehér zokni volt. Ez akkor kötelező iskolai viselet volt, vagy divatból vették fel az akkori fiatalok?


[link]



2018. jan. 3. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ünneplő ruha tartozéka volt.
2018. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Fényképezéshez ezt kelltt felvenni nekünk lányoknak mindig. Az úttörő egyenruha része volt. Én akkor is utáltam, egyszer mezítláb-szandálban mentem osztályfényképezős napon (meleg volt nagyon, május vége felé lehetett) és ezért osztályfőnöki figyelmeztetést kaptam az ellenőrzőmbe :)
2018. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tornaórára volt előírva a fehér zokni, fehér trikó, kék rövidnadrág összeállítás. És mivel a franc se cserélgetett ruhát, eleve fehér zokniban jártunk mindig. Persze iskolás korom óta nem voltam fehérben, baromság, mert hamar koszolódik. No meg ugye volt még a kék iskolaköpeny, minálunk '92 márciusig...


Már megbocsáss, de az akkori fiatalok még ma is fiatalok. Engem pl. simán egyetemistának néznek, aztán koppannak egy nagyot, bár mondjuk, én az a fajta vagyok, akinek 30 évesen még személyit kellett mutatnia, hogy elhiggyék a 18-at.

2018. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező volt.
2018. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kisdobos, illetve úttörő egyenruha része volt. Mint a fehér ing, nyakkendő.

[link]

[link]


Iskolai eseményekre, rendezvényekre ezeket kellett felvenni.

Ünnepekre ezt, hétköznapokra az iskolaköpenyt.

2018. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szocializmusban. Nekem általánosban (2004-2012) a szocializmusban megrekedt tanáraimnak is ez volt a mániája, ünneplőhöz és tesiórára kötelező volt a fehér zokni. Nyilván sokat ront a gyerek testnevelés órai teljesítményén, ha szivárványos vagy kiscicás zokniban van, nem pedig fehérben.
2018. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Úgy mellékesen: egyes egyházi iskolákban jelenleg is előfordulnak egyenruhák, amiket kötelező viselni a tanulóknak.

Külföldön, pl. az angolszász országokban a minőségibb iskolákban is megszokott.

Némelyikhez fehér zokni tartozik. Másokhoz sárga, zöld, piros.

Jól néz ki, ha a gyerekek egyformán, vagy legalábbis hasonlóan öltöznek. Ez (is) motiválhatja a tanárokat.

2018. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezt a fehér zokni erőltetését amúgy nehéz megérteni. Mivelhogy annyira könnyen koszolódik, főleg mikor szandálhoz kényszerítették fel a gyerekekre. Onnantól meg már egyáltalán nem néz ki esztétikusan.
2018. jan. 4. 12:59
 9/14 A kérdező kommentje:
De a tesiórára csak fehér zokni is hülyeség tényleg. Miért nem mindegy miben tesizik az a gyerek? Mi köze a tesiórai teljesítményhez a zokni színének?
2018. jan. 4. 13:00
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Kár elmagyarázni, ha magadtól nem is próbálod megérteni...
2018. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!