Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szülinapi meghívást illik...

Szülinapi meghívást illik megköszönni?

Figyelt kérdés

Nem személyesen hívott meg, nem is közvetlenül, hanem mai szokásokhoz hűen egy messenger csoportba bevett mindenkit (kb. 25 fő), és egységesen kiírta, hogy lesz szülinapja és mindenkit szívesen lát.


Én nem éreztem, hogy meg kellene köszönni, de ebből lett egy kis bonyodalom, szóval érdekelne, hogy illett volna e.



2018. jan. 19. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra nem vette a fáradtságot, hogy személyesen is megemlítse csak bedobott mindenkit egy csoportba, akkor nem hiszem hogy olyan nagy ügy lenne, főleg ilyen sok ember esetében.

Ha elmész a buliba személyesen meg tudod köszönni neki úgyis, én legalábbis ezt tenném szívesebben.

Ha meg nem mész akkor persze hogy illik mondani az indoklásnál hogy miért nem, pl "köszi hogy meghívtál, de nem tudok menni mert..", ebben az esetben már jogosabb lenne ezen elgondlkozni.

2018. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk kéri hogy jelezd ha el tudsz menni, akkor írd azt hogy "köszi a meghívást, ott leszek!". Ha csak meghívott egy rakat embert, és lesztek ahányan lesztek, akkor nem kell.
2018. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!