Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lánykéréskor le kell térdelnie...

Lánykéréskor le kell térdelnie a férfinak a nő előtt?

Figyelt kérdés

Természetesen mindenhol ezt látni, hogy milyen szép, romantikus amikor a férfi térdel a nő előtt és megkéri a kezét azonban én mégsem vagyok abban biztos hogy ez így helyes.


Még Gimnazista koromból a Bánk Bán kapcsán megmaradtak bennem a következő sorok amikor Melinda vissza utasítja az erőszakosan tolakodó Ottót.


: Midőn kezem' megkérte, nem rogyott

Ő térdre -! szép se' volt igen; de egy

Alphonsus, egy Caesar állott előttem.

"Szabad tekéntet, szabad szív, szabad

Szó, kézbe kéz és szembe szem, - minálunk

Igy szokta a szerelmes: aki itt

Letérdel, az vagy imádkozik, vagy ámít.


Hölgyek mit szólnátok ha az általatok szeretett férfi nem térdelve kérné meg kezeteket, mit szólnátok ahhoz ha kívülállóként ilyent látnátok? Férfiak ti mit gondoltok a térdelésről?


Persze koronként/kultúránként változnak a dolgok de ez a térdelés azért már szokás volt Katona idejében sőt még az általa megjelenített II.András kori Magyarországon is, mégis ilyen nagy jelentőséget tulajdonított ennek a mozzanatnak...


2018. jan. 21. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tök mindegy lenne, hogy letérdel vagy sem.
2018. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülye amerikai filmekből átvett divat csak.


Értelmes nő nem érezheti magát jól, ha letérdelnek előtte, komolyan. Hiszen a házasság egyenrangú felek között köttetik, nem?


Az én kezemet nem is kellett "megkérni". Megbeszéltük, hogy összetartozunk, együtt akarunk megöregedni, családot, gyerekeket akarunk EGYÜTT, és kész.

A többi részletkérdés volt.


Ha kívülállóként látnék ilyet, úgy gondolnám, hogy semmi közöm hozzá, de a véleményem meglenne. Egyáltalán, hogy jut eszébe valakinek eszébe ilyen teátrális jelenetet eltervezni, el nem tudom képzelni.

2018. jan. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy szokás, ezért mindenhol más lehet.

Eleve régen az apától kérték meg a lányt, és természetesen nem térdelve. Őt nem kérdezték meg ilyenkor.

Még régebben rabolták, és ekkor sem kérdezték meg.

2018. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy pózolni akarok. Az alkalom néha lehetővé teszi, jó hecc, feltéve, hogy mindenki így látja.

A feleségem kezét ezzel szemben egy jól megválasztott vendéglőben, és persze jól megválasztott teríték mellett kértem meg. A térdelés röhejes lett volna mindkettőnk számára. Na persze poénból... az más.

2018. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
A nőnek kell letérdelnie a férfi előtt, ha azt akarja, hogy megkérjék a kezét.
2018. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Értelmes nő nem érezheti magát jól, ha letérdelnek előtte, komolyan. Hiszen a házasság egyenrangú felek között köttetik, nem?"


Akkor ez valami olyasmi mint a lovaggá ütés? Megadják az utolsó pofont amit el kell viselni.


A nő életében először és utoljára átéli hogy a férje térdel előtte.

2018. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez nem Magyar szokás, hanem buta amerikai romantikus filmekből átvett "szokás?" hülyeség.

A térdelés az alázat és az engedelmesség jele. A lordok, hűbérurak és királyok előtt ereszkedtek féltérdre, kifejezve ezzel alárendeltségüket engedelmességüket és hűségüket.

Tehát aki így kéri meg a nője kezét az gyakorlatilag máris eldöntötte ki az alárendelt a kapcsolatban. Ha egy nő ezt várná el tőlem nem venném el feleségül mert én sem várnék tőle el ilyet.

2021. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!