Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Most volt itt a postás, hozta a családi pótlékot, ami 29600 Ft lenne, de ő már egyből csak 29500-at adott. Talán nem úgy illik, hogy először kifizeti rendesen, aztán én eldöntöm, hogy adok-e neki borravalót vagy nem? Úgy felhúzott, legszívesebben elkértem volna tőle, de inkább nem szóltam semmit... most nem amiatt a 100 ft miatt, de akkoris...
2010. jún. 7. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy csak nem vette észre.... nem kellene egyből a legrosszabbra gondolni. Ilyenkor mondják, hogy mindenki magából indul ki...
2010. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem vette észre persze :) csak a múltkor nem én vettem át, és ugyanez történt :)
2010. jún. 7. 10:54
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én szóltam volna neki,hogy pontosan egy százassal kevesebb,és csak hogy észrevegye magát,előkerestettem volna,és ha látom,hogy szégyenli magát,miután odaadja azt a százast,visszaadtam volna neki borravalónak, és mondtam volna,hogy az összeget mindet oda kell adni,és ha úgy gondolja az ember,ad neki belőle valamennyit!!
2010. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Velem ilyesmi még sosem fordult elő... Szerencsére a mi postásunk megbízható, mindig előttünk, hangosan számolva adja át a pénzt.

De azért nem kéne, hogy ilyesmi előforduljon. Legközelebb szóljatok neki, hogy hélo, egy százas lemaradt (persze nem ilyen stílusban :)

2010. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De az! Mindenhol lehagy csak egy százast, nyugdíjakból stb....

Utaltasd számlára!

2010. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem sem helyén való.

Elfelejtette? Ugyan már... Ha a főnök felejt el egy 0val többet írni a fizetéshez az sem baj?

Megkapja a fizetést, igaz keveset keres a postás is mint mindenki, de ha egy nap 50 csp-t visz ki akkor már keresett egy 5000ezrest. nyugdíjkor meg szép kis borravalókat szoktak kapni. Tudom, mert nagynéném postás, de ilyet soha nem tenne hogy nem adja oda! Ha kap megköszöni. Én úgy szoktam hogy szólok neki mikor már az aprót számolná, hogy köszönöm, hagyja, de magától soha nem rakná el. Ennyi erővel a boltban is kevesebbet adnának vissza, mert elfelejtik?:S Legközelebb én megjegyezném...

2010. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyet velem nem mernek megcsinálni. A kutya már tépi le a kaput aztán meglát még engem is szegény postás haver, már remegve adja át a pénzt. :)


Én biztos mondanám, hogy "Ne haragudj, de ez csak 500. 600ról volt szó." Pofátlanság amit csinál (ha ez rendszeres).


Lassan annyira elszemtelenedik, hogy majd csak 29.000-t ad?


Mindenképp tedd neki szóvá, hogy miért csak 500.


Kap fizetést. A borravalót pedig nem lehet kikövetelni vagy simán elvenni. Pofátlan egy alak.

2010. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Valóban oda kéne neked adnia az egészet...aztán majd eldöntöd adsz -e neki borravalót.
2010. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen, pofátlanság. Viszont nem értem, miért itt pattogsz, szólnod KELLETT volna neki.
2010. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyhén húsz fölött okosít per nap. Jópofa ürge!
2010. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!