Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem pofátlanság egy kicsit...

Nem pofátlanság egy kicsit amikor nem hívnak fel hogy mi van? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor jelentkezel egy munkahelyre és mondják hogy majd hívnak telefonon!De általában csak akkor hívnak hogy ha felvettek!

De arra már nem képesek hogy akkor is felhívjanak hogy ha nem vettek fel!Legalább annyit hogy bocs nem vagy valami !


2010. szept. 22. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

azt még meg lehetne azzal magyarázni, hogy surmók, és nem akarnak rákölteni 15 forintot, hogy tájékoztassanak.

de hogy 100ból 99 ingyenes emailt se hajlandó írni, na az gáz. :)

2010. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

28 álláshirdetésre jelentkeztem eddig:

1 postai levelet küldött, hogy betöltötte más

1 e-mail-t küldött, szintén valaki betöltötte

1 köszönte a jelentkezést

1 kiegészítést kért

1 állásinterjú, akik 3 napja elvileg épp hívnak vissza


Többiről semmi hír, átlag 1 hónapja jelentkezgettem.

2010. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én már két éve :)
2010. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De pofátlanság, viszont érthető is. Nemrég egy részmunkaidős állásra adtam fel hirdetést. Egy nap múlva levettem, addig 50 jelentkező akadt. És csak egyetlen oldalon, egyetlen napig volt fenn! Most ha meghirdetnek egy teljes munkaidős állást, akkor nem szeretném tudni, hány ember jelentkezik oda... alapesetben ha egy héten belül nem reagál a hely, akkor vedd úgy, hogy elutasítottak és keresgélj tovább.
2010. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

két kattintással lehet küldeni 49 nemleges levelet (tudod, saját magad címzettnek, többi cím a BCC mezőbe), még kettővel pedig 1-et annak, aki megkapta. mondjuk hogy ez egyéni vállalkozóktól nem várható el.

de egy személyzetistől, pláne közvetítőtől, akinek ez a munkája, hát alap lenne. :)

2010. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem az lenne a korrekt ha azt mondanák hogy ha nem hívunk x időpontig akkor tárgytalan. de amúgy meg tényleg van hogy 50-100 jelentkező van egy állásra és nem fognak 99 embert felhívni hogy bocs nem sikerült.én úgy vagyok vele ha pár napon belül nem hívnak fel akkor felejtős.
2010. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen. Amikor legelőször próbáltam pályakezdőként állást találni, akkor a 100 elküldött levelemből 5-re jött reakció, s mind nemleges.


Azóta azonban pozitívabbak a tapasztalataim. Most már a jelentkezések 80-90 %-áról jön visszajelzés. Persze a többi 10 %-ról is tudom, ha a beadási határidőig nem hívtak, akkor nem én kaptam az állást. Kitartást.


Ha lehetőség van rá, akkor ne csak e-mailben, hanem levélben is küld el (tudom, ez sok pénz, de valamikor biztos megtérül), mert volt olyan, hogy csak az e-mail-re küldtem, s kiderült, hogy azt meg sem nézték, csak azért tették fel ezt a lehetőséget, hogy jelezzék, fejlődnek a korral.


Egyébként nyugodtan rá lehet csörögni, s megkérdezni, hogy van-e már eredmény.

2010. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!