Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogyan fogadjátok az...

Ti hogyan fogadjátok az ajándékot?

Figyelt kérdés
Mit illik ilyenkor csinálni? Sok embernél vettem észre és tapasztalom is, hogy ,ha ajándékot ad-kap egyből puszi-puszi? Ez mire jó? Miért kell állandóan érintkezni? Ti adtok mindig,ha kaptok valami, vagy csak simán elintézitek egy köszönömmel?

2018. febr. 20. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Tapsolok és ugrálok ha tetszik. Ha nem akkor a földhöz verem magam és ordítok
2018. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok puszis, de sokan igen, ajándék adáskor, kapáskor nálunk a családban alap. Ez csak karácsonykor történik meg, 2 fővel, elég határozottan túlélem.

Főleg, hogy havonta van rokonlátogatás és elején, végén is van puszi :) Mivel kedvelem az adott személyt, s extrém módon nem vagyok antiszociális (még emberek közé is megyek heti egyszer), ez nekem belefér.

De ha te nem akarod, szerintem nem kell, lépj arrébb, mondd el, hogy te nem vagy annyira fizikai, aztán vagy megérti, vagy nem. Legalábbis én őszinte típus vagyok, sosem problémázok, csinálom, ami nekem jó.

2018. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában puszival, de van olyan, hogy úgy érzem, nem olyan a helyzet, inkább csak illemből adja, aki adja, talán nem is nagyon szívesen, csak épp elvállalta a megbízást, hogy ő adja át többek nevében - ilyenkor nem. Ha úgy látom rajta, hogy szinte várja is a puszit, úgy tartja természetesnek, akkor kap, de ha inkább azt látom, hogy viszonylag távolról adja át, amivel kvázi lehetetlenné is teszi, hogy természetes módon következzen a puszi, akkor nem erőszakolom ki belőle. :)
2018. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megkérdezhetem mivel foglalkozol?
2018. márc. 2. 00:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok. :)
2018. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!