Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik a tanáromnak...

Hogy illik a tanáromnak messenger üzenetben köszönni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kérdést tőle messengeren, amire kéne válaszolni, de fogalmam sincs, hogy hogyan köszönjek. Jó napottal meg ilyenekkel nem szoktam nagyon köszönni a tanároknak. A csókolom az gáz lenne? A suliban is így köszönök neki, de ez így üzenetben nagyon furcsa. Vagy az nagyon bunkó lenne ha nem is köszönnék neki, hanem csak a válaszomat írnám meg neki? Sajnálom, hogy így túlreagálom a dolgokat, de mindig ez van, ha vakivel beszélgetek az interneten, aki nem a legjobb barátnőm. Fél órát agyalok azon hogy mit írjak, aztán kapok egy 1 szavas választ. Na mindegy...

2018. febr. 28. 20:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként általános iskola 8. osztályos tanulóról beszélünk
2018. febr. 28. 20:16
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Én egy "Jó napot Tanárnő!" -vel szoktam neki köszönni, de ha élőben te máshogy csinálod, üzenetben megteheted ugyanúgy. Felesleges túlgondolni, úgysem érdekli, csak magadat túráztatod vele.
2018. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 TappancsMancs ***** válasza:
21%
Cső Csumi Csá? :D
2018. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Egy levelet nem úgy kezdünk, hogy Jó napot tanárnő!, pláne nem Csókolom tanárnő!

A helyes levélkezdés Kedves tanárnő! Vagy Tisztelt tanárnő! Így, felkiálltó jellel, majd új sorban nagy betűvel kezded az új mondatot.

De szerintem ezt angol vagy német órán tanultátok is, mikor az adott nyelv leveleiről volt szó, kifejezetten a magyartól való eltéréseket szokták hangsúlyozni.

2018. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem az "Üdvözlöm tanárnő!" is megfelel
2018. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Messenger üzenetről beszélünk nem levelezésről. Nincs semmilyen formai követelmény, kezdheti egyszerű csókolommal, jónapottal. Ahogy a való életben tenné.
2018. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Szeva bula!
2018. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Kéz csók, Tanárnő! Vagy kezét csókolom, Tanárnő!
2018. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Kéz csók egy tanárnőnek ? Nem tanultad meg, hogy az egy szó: kézcsók ?
2018. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Jól van, örülök, hogy megragadtad a lényeget.

Én is hibázhatok.

2018. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!