Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 50 éves férfi az igazgató 20+...

50 éves férfi az igazgató 20+ éves a beosztott, kinek illik előre engednie a másikat?

Figyelt kérdés

A rangban alulinak(nő) a rangban felülinek(férfi)

A fiatalabbnak (20+nő) az idősebbet(50 éves férfi)

A férfinak a nőt?


2018. jan. 20. 21:18
 1/8 A kérdező kommentje:
A 20+ éves beosztott nő.
2018. jan. 20. 21:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férfinak a nőt.
2018. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A férfinak minden esetben előre kell engedni a nőt az illem szerint.Ha ugyan ez a felállás lenne úgy hogy a főnököd nő és idősebb akkor te engeded előre/köszönsz előre stb.Meg úgy àltalába véve ha a egy idősebb nő pl.àll a buszmegállóban,és felszálláshoz sorakozik akkor neked illik előre engedni.De vannak idős papák akiken látszik hogy azt gondolják,hogy övék az elsőbbség egy fiatal lánnyal szemben ilyenkor elgondolkodom,hogy jobban érzi magát vén trottynak mint férfinak?!
2018. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy élem az életem hogyha az adott pillanatban nem vagyok 100% biztos abban hogy én megyek előre akkor inkább feleslegesen is jelzek majd előre engedem a másikat. Ilyen szituációkban, és forgalmi helyzetekben is beválik.
2018. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam, hogy a férfi engedi előre a nőt. Ez alól kivételt képezhet, ha mondjuk lifttel mennek, de nem egy emeletre, és a férfi előbb száll ki, akkor a logisztikai sorrend azt kívánja, hogy a "tovább utazó" menjen belülre. :-)
2018. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jav: "de nem egy emeletre, és a férfi később száll ki, akkor a logisztikai sorrend azt kívánja, hogy a "tovább utazó" menjen belülre." bocs :-)
2018. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Protokoll szerint a férfi. De ha a hétköznapi életben nem engedi előre a nőket, akkor valószínűleg bunkónak fogják taratni, pont azért, mert azt fejezi ki a magatartásával, hogy ő az alkamazottai fölött áll, ami ma Magyarországon nem divat.
2018. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A férfinek a nőt. Nem kérdés. Az életkoros szabály csak a 2. a sorban, azonos neműekre vonatkozik.

Azért a vén trottyos válaszolóval nem értek egyet: bizonyos koron felül (úgy 75) már nővel szemben is érvényesülhet az a szabály, hogy a fiatalabb az idősebbet. Egy öreg már inkább koros, amizt tisztelni kell, mint amennyire férfi.

2018. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!