Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ehhez tényleg van joguk,...

Ehhez tényleg van joguk, tényleg megtehetik, hogy levetkőztetnek?

Figyelt kérdés
Levetkőztethetnek egy adott helyen (levetethetik rólam a kabátot), ha én azt nem akarom? Tegyük fel, fűtött a hely, de beteg vagyok és fázom, emiatt be akarom magammal vinni a kabátom és nem akarom levetni. Megtehetik, hogy ezért kirúgnak vagy nem engednek be úgy, hogy fizettem a szolgáltatásért és van belépőm az adott helyre? Mi értelme van ennek?
2018. márc. 2. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen helyröl van szó.

Levetköztetni ugyan nem fognak, de kabátban egy csomó helyre nem kell, hogy beengedjenek.

2018. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pl. színház, hangverseny, könyvtár.

A jegy/belépő megváltásával a házirendjüket is elfogadod. Ha nem értesz ezzel egyet, akkor nem mész ilyen helyre.

2018. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen beteg vagy, akkor ne menj nyilvános helyre, fölösleges másokat megfertözni.


De pl. étteremben, színházban nem lehetsz benn kabátban, azt le kell adni a ruhatárban. Ennek különbözö okai vannak, a lényeg csak annyi, hogy vagy kabár nélkül mégy be, vagy nem kötelesek beengedni. (A betegségtöl és fertözésveszélytöl függetlenül!)

2018. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen általános előírás nincs, mindent magadon tarthatsz, bár esetleg ellenőrizhetnek, hogy kabátod alatt nem hordasz-e fegyvert, botot, esernyőt, amivel bent a kabát nélküliek között valami inzultust nem kezdeményezel.
2018. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában feltüntetik valahol (házirendben, jegyen, weboldalon, stb.) hogy a ruhatár használata kötelező. Ilyen esetben megtehetik.
2018. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen helyről, milyen szolgáltatásról van szó.

Színházban, étteremben, kozmetikusnál, elég hülyén festene az ember kabátban.

Viszont ha annyira beteg vagy, hogy egy fűtött helyen sem bírsz megmaradni kabát nélkül, akkor talán nem kéne mászkálnod.

Nem csak magaddal cseszel ki, hogy nem gyógyulsz meg, de még az összes többi embert is összefertőzöd.

2018. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Könyvtárról volt szó. Csak magamra kaptam a kabátot és lefutottam, hogy kivegyek pár könyvet, amire szükségem volt, de nekiálltak hisztizni, hogy muszáj levetkőznöm és használnom a ruhatárat. Mondtam, hogy csak berohanok, mert így sem vagyok jól, nem akarok itt szórakozni, amúgy is póló van alatta csak, de nem használt. Más meg begyűrte a táskájába a kabátot és simán bement vele, pont mellettem...

2018. márc. 2. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtár pont az a hely, ahol kötelező a ruhatár használata. Főként lopások miatt. De gondolom, ha szoktál járni, akkor te is tudod.

Ha csak befutottál egy könyvért, nem lett volna bajod, ha abban a két percben pólóban vagy.

2018. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
88%
Ha annyira fázol a kabát alatt miért csak póló volt? Télen általában 2 réteg beltérben és + pulcsi+kabát kültéren.
2018. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!