Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Le lehet mondani udvariasan...

Le lehet mondani udvariasan egy ilyen felkérést?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm, akivel ezer éve nem tartjuk a kapcsolatot, meghívott az esküvőjére. Nagyon örültem neki, de mivel már tényleg teljesen elhidegültünk egymástól, azt gondoltam, csak a szertartásra hív meg, a lagziba nem. Most viszont kiderült, hogy a lagziba is meghívott, sőt, felkért koszorúslánynak! Nem is értem az egészet, miért engem kér meg, mikor egy sort nem írtunk egymásnak évek óta...

Számomra ez nagyon furcsa, de a legnagyobb baj, hogy aznap este elutazom, így ott sem tudnék lenni a lagzin, nem is így készültem. Csak egy rövid programra készültem aznap, majd utána utaznék.

Nem szeretném megsérteni őt, hiszen ez az ő nagy napja, de mégis hogyan adjam elő ezt udvariasan?


2018. márc. 11. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Elmondod (udvariasan), hogy pont aznap este kell elutaznod xy fontos dolog miatt és készülődésed miatt nem fér bele a lagzija, de egyébként sok boldogságot kívánsz neki. Mivel amúgy is utaznod kell, így hazudoznod sem szükséges.

Tényleg, egy ilyen 3 mondatos izéhez tippeket kérsz?

2018. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Főleg, ha az utazás hamarabb volt foglalva, mint a meghívás, akkor senkinek sem lehet egy rossz szava sem. Amúgy lehet, hogy a lagziba azért (is) hívott meg, mert furcsán venné ki magát, ha koszorúslánynak felkér, aztán meg menj, amerre látsz. A koszorúslányságot szerintem nyugodtan elvállalhatod, ha az idődbe belefér.
2018. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell kifogasokat keresni, amikor van teljesen hasznalhato es igaz 'mentseged'? Minek kell ezt tulkombinalni?
2018. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarok kifogásokat keresni, csak elég kellemetlennek érzem, hogy le kell mondanom egy ilyen felkérést, és nem tudtam, hogy kéne normálisan megfogalmazni. Ha csak a szertartásra hív meg, vagy egyszerűen csak vendégnek, akkor egyszerűbb nyilván, de így h szerepet is kapnék kicsit gázabb.

2018. márc. 11. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan lemondhatod,mivel már egy ideje nem tartjátok a kapcsolatot.De a döntés a te kezedben van,ahova szíved szerint mennél abban az időpontban oda menj.Ha csak illemből mész el,de semmi kedved hozzá nem garancia,hogy ezek után majd tartani fogjátok a kapcsolatot.Lehet már egyikteknek sincs igénye,hogy tartsátok.
2018. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen akkor asszem tényleg nem idegeskedem most ezen...

2018. márc. 12. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!