Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kirándul valaki öltöny,...

Miért kirándul valaki öltöny, ing, nagykabát és nyakkendőbe? Lásd utolsó előtti kép legaul?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 20. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkoriban ez volt a normális öltözet, a férfiak még otthon is hasonlóan voltak felöltözve, csak a zakót tették le, esetleg lecserélték kardigánra.

De lakáson kívül csak öltöny-ing-nyakkendöben jártak, és ah hidegebb volt, akkor kabátot vettek fel.

Enélkül kb olyan lett volna, mintha ma valaki teljesen meztelenül van nyilvános helyen.

Mellesleg nem is volt másféle öltözet, sem kiránulórándrág, sem dzseki, sem pólótrikó - ezért ilyeneket nem is tudtak volna viselni.

2018. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja. De otthon nem kardigánt vettek fel, hanem házikabátot, többnyire vastag selyemből.
2018. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt másfajta ruhájuk. Nem volt melegítő nadrág, meg sportruházat.
2018. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem az nem kiránduláson készült kép, ez a fájlneve ha elmenetem: Balint_Iri_Tabor_Bela_Orszagh_Lili. Szerintem csak olyan helyszín.
2018. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Amit egy adott generációban "ünneplő" ruhának tartanak, az nem más, mint amikor az ifjakat belekényszerítik a saját nagyszüleik "hétköznapi" viseletébe. És egy percig senki nem gondolkodik el rajta, hogy akkor az valóban szebb is, jobb is, vagy bármi, de csak azért is, hadd szenvedjen a gyerek, érezze, hogy most megadja a módját.
2018. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Berényi Miklós is hasonló öltözetet választana kiránduláshoz :-) Őt se láttuk még melegítőben.
2018. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

a 4-est írtam, de utánanéztem, anno miben kirándultak és tényleg úgy ahogy a kérdező mutatta a kb 1900-as képeken. Meglepő. Ma el nem tudnám képzelni, főként hogy nem hordok öltönyt. :)

[link]

2018. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az elmúlt 25000 évben más is volt nem csak öltöny nyakkendő, még Magyarország területén is :) Az lehet, hogy divatos volt akkor, vagy inkább úgy mondom, sokaknak szokás, de azért lehetett volna másra is lehetőség, és éppen ezért nem értem, hohgy egy ennyire kényelmetlen, vagy csak egyszerűen meleg öltözetet miért választ valaki egy kirándulásra, még akkor is, ha egyébként munkába vagy az utcán a "szokásosat" hordja. Lehet hogy nem volt akkor olyan anyagból dzseki vagy egyéb ruházat, mint ma, de azért egy vászoning, gyapjupulóver, vagy zubbony biztos létezett.
2018. márc. 21. 11:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Már csak ezért is furcsa ez az egész, mert az emberiség fejlődik, és azt gondolná az ember, hogy a barlanglakótól az öltöny nyakkendő felé vezet az út, és hogy ma kéne ennek a csúcsán legyünk, de akkor ezek szerint régen igényesebbek voltak az emberek és most lefelé megyünk öltözködésben?
2018. márc. 21. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem csak erről van szó.

A ruházat minden korban fontos volt és kifejezte a társadalmi rangot, helyzetet.

Egyszerű munkások, parasztok más viseletet hordtak, mint a kis és nagypolgárok, vagy a főurak, sőt, régebbi korokba az is szabályozva volt, hogy kik milyen öltözéket viselhettek, de ezen túl a minőségbe az anyagi lehetőségeik is beleszóltak.

A harmincas évek már nem volt olyan prűd, mint a viktoriánus kor, de a specializálódás még kezdeti stádiumban tartott.

Léteztek már egyenruhák, munkásruhák, nem egyszer szakmától függően változó divattal, és a szabadidős öltözködés is volt szabályozva, mit viseltek a klubban, színházban, estélyen vagy étteremben.

Frakk, zsakett, szmoking, pulóver, egyszerűbb öltöny, elég széles a választék, ennyi jut eszembe, hogy mikor mi illett, az más kérdés, nem vagyok benne teljesen jártas.

A harmincas évek divatja elég bonyolult és széles skálájú, ma már kevesen ismerik részletesen.

2018. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!