Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ballagásra, szalagavatóra...

Ballagásra, szalagavatóra negyedikesként mehetek saját öltönyben?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős, de idén már kellett öltönyt csináltatnom, mert előre hozott érettségit is teszek májusban meg hasonlók, szóval kellett. Egyszínű fekete, jó minőségű, elég drága is volt. Ballaghatok majd a saját öltönyömben, vagy kötelező megcsináltatni az osztályöltönyt?

2018. jan. 25. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha az osztály úgy dönt, hogy egységes anyagból legyen, akkor illene abban ballagnod.

Egyébként nekem is bőven volt már öltönyöm, mire kijártam a gimnáziumot, mégsem merült föl bennem, hogy másban ballagjak, mint az osztálytársaim.

2018. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a sajátunkban mentünk, szerencsére az ofő is tudta hogy felesleges, úgyis csak valami kaka minőségűt csináltattunk volna amit soha máskor nem tudunk felvenni. Volt egy osztály ahol viszont az ofő mániákus volt és ezért nekik kellett csináltatni. Ha a tiéd jó minőségű, én drukkolok hogy azt vehesd fel erre a két ünnepségre, csak az ofőtől fog függni, de azt már most szerintem már most meg tudod állapítani hogy túlbuzgó e vagy sem, ha igen akkor valszeg kell, de persze ha akar akkor még felszólalhatsz hogy szerinted ne csináltassatok, mert csak erre a két alkalomra pénzkidobás lenne egy rossz minőségű öltönyt csináltatni. Valszeg még drágább is, mintha azok, akik erre nem akarnak szánni, simán vesznek egyet a tescoban. A nyakkendővel ugyanez a helyzet.
2018. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz minőségűt valóban pénzkidobás csináltatni, de miért szükségszerű, hogy "kaka minőségű" anyagból legyen?

A miénk is jó minőségű volt.

2018. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk tiltva volt a másfajta anyagú nadrág. Valaki elszúrt valamit a megrendeléskor; vagy rossz számot írt fel, vagy rossz anyagot rendelt meg, vagy rossz anyagot küldött ki; de nem olyan anyagból lettek az öltönyeink, kosztümjeink, mint eredetileg szerettük volna. És nem tudni, ki volt a ludas!:D Na, az a lényeg, hogy egyik csaj osztálytársam hangosan jelezte ruhapróbakor, hogy neki az a nadrág zavarja, irritálja a bőrét. Na, hát, megszívta, mert ofő mondta, hogy nem vehet fel saját, már régebben meglévő fekete nadrágot. Mert az hogy nézne ki, hogy valaki nincs benne az egységben. Tehát tiltva volt neki; amúgy lázadó-fajta csaj, de valszeg felvette azt, amit direkt ránk szabtak. Meg amúgy nem tudom, de valszeg nem vett föl alá cicagatyát; meleg, napos időben ballagtunk. De mindegy, csak elmeséltem.
2018. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Ja és direkt azért csináljátok az egyforma öltözéket, hogy egyformán nézzetek ki. Szóval nem nagyon ajánlanám. Ja várj, ha már kész az új öltönyöd... Hát, nem tudom, ajánld be esetleg azt a varrodát, és azt a fazont, ahol azt ott neked csinálták. Bár amúgy, ha én lennék az osztályfőnököd, szerintem engedném. Szal hagynám, szal éntőlem jöhetnél abban. Meg ha nem lenne túl kirívóan feltűnő; pl ha az osztály esetleg mondjuk szürke öltönyt akar választani függőleges fehér csíkokkal, abból egy fekete színű nagyon kirikít. De nemtom, a ballagás az mondjuk a te napod, a diákok napja; a tanárodnak már volt sok. Szóval fogalmam sincsen most már:D
2018. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
határozottan nem
2018. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!