Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek azok a magyar és...

Melyek azok a magyar és külföldi költők, akiket mindenkinek illik ismernie?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gimnázium négy éve alatt ezt tanuljátok irodalom órán.
2011. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Hát , ha illikről van szó akkor nyilván ezek, hogy Petőfi, Ady, Arany, Radnóti, József Attila, Csokonai és még sokan mások. Külföldiek közül meg pl Byron, Keats stb.

Természetesen ettől 100x több van, most csak random írtam egypárat. Bár én mindig is azt mondtam, hogy nagyobb ciki nem ismerni Berzsenyit, mint Byront, nekünk magyaroknak.

Egy kis személyes véleményt hozzáfűznék (előre is elnézést az OFFért), de én pl Petőfiben soha nem láttam se tehetséget se fantáziát, véleményem szerint csak jókor volt jó helyen. De mivel engem nem kérdeztek meg, mikor bevették a tananyagba ezért őt is ugyanúgy kell ismerni :)

2011. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lázár Gergely ***** válasza:

Akiket kötelező ismerni:

Balassi Bálint

Petőfi Sándor

Arany János

Csokonai Vitéz Mihály

Vörösmarty Mihály

Kölcsey Ferenc

Radnóti Miklós

Ady Endre

Juhász Gyula

Weöres Sándor

Világirodalomból jó volna ismerni: Shakespeare, Kafka, Tolsztoj, Puskin, Gogol, Dosztojevszkij, Ibsen, Hoffmann, Wordsworth, Keats, Yeats, Joyce, Melville, Vonnegut, Poe. S igen. Mindazon író, aki csak irodalomórán elhangzik. Én azért beletenném az elolvasandók közé Orwellt is, Huxleyval együtt.

2017. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!