Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi féle szabályok vonatkoznak...

Mi féle szabályok vonatkoznak rám iskola időben a dohányzással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok. Dohányzom. Napi 7 orám van, de nem engednek ki cigizni. A házirend annyit tartalmaz, hogy az épületben tilos! Még munkában is jár a függőknek cigi szünet, az iskolából is kimehetek akkor nem?

2017. okt. 10. 13:07
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
A függőség kutyát sem érdekel. Mit mond a házirend az iskola elhagyásáról tanítási időben?
2017. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Iskolában dohányozni tilos, de olyan nincs, hogy nem engednek ki. Nem szalag ez.

Pl. ebédszünetben kimehetsz.

2017. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a házirend tartalmaz olyan információkat is, hogy mikor hagyhatod el az iskola területét.

Pl. nálunk anno még ilyenek voltak: tanári (írásbeli) engedéllyel bármikor, ha már legalább 11-es vagy, akkor délután 11-től szabadon mehetsz ki, alatta x órától, stb. Nézd meg, hogy nálatok hogy van ez szabályozva, aztán annak megfelelően járj ki cigizni.


Az hogy felnőtt vagy, gondolom annyit jelent, hogy 2 hete múltál 18 és kemény fél éve cigizel, amitől te függő vagy. A fizikai függőséghez ennél sokkal több idő kell, bírt ki azt a pár órát, amúgy meg szokj le.

2017. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, tehát nem felnőtt vagy, csak 18 éves?

Akkor ott a házirend. Ugye elolvastad?

Na, azt kell betartani.

Ha mégse lenne benne, akkor pl. az igazgatótól megkérdezheted.

A függőséget meg talán hagyjuk. Annyira nem lehetsz hülye, hogy máris függő legyél.

2017. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, hogy ti így mindent tudtok... Gondolom ti nen dohányoztok és nem azt kértem,hogy mondjátok meg hogy mióta vagyok nagy korú,de ha már itt tartunk tavaj decemberben töltöttem és lassan 3 éve dohányzom,de úgy gondolom nem ez a lényeg.Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 12. 09:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy tavaLY decemberben töltötted, annak már kevésbé, hogy voltak olyan idióták a szüleid, hogy ráhagyták egy 15 éves kis kölökre a cigit.


Amúgy még mindig áll amit mondtunk, és neked nagy felnőttként is ki kellett volna találnod: NÉZD MEG A HÁZIRENDET!

2017. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Iskola területén tilos a dohányzás, ha csak nincs kijelölt dohányzó hely. Nálunk az volt a szabály, hogy 11:40-ig nem lehetett elhagyni az iskola területét.

Ha az előtt mész ki és baleset történik veled akkor a suli lesz a hibás, mert neked elvileg az iskolában kellet volna tartózkodnod.

Szerintem azt kutyát sem érdekli, hogy felnőtt vagy. Az intézménynek vannak szabályai amit te elfogadtál és elvileg megértetted beiratkozásnál.

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy egy kérvényt írtunk össze az igazgatónak, legalább 400 aláírással (a suli kb 1200 fős). Úgy megváltoztatták az órarendet, hogy délelőtt kb 20 perce ki lehetett menni egyik szünetben, persze tanári kísérettel.

2017. okt. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:

" ha csak nincs kijelölt dohányzó hely"


Iskolában nem lehet kijelölt dohányzóhely. Az intézmény egész területén (és azon kívül 5 méteren belül) tilos dohányozni.


Kérdező igazad van, nem dohányzom. De a dohányzás nem alapszükséglet, ezért nem kell, hogy az iskola biztosítsa a számodra annak a lehetőségét.

2017. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig az én iskolámban több évig volt kijelölt dohányzóhely. Lehet akkor nem volt túlzottan legális dolog :D
2017. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hát pedig az én iskolámban több évig volt kijelölt dohányzóhely. Lehet akkor nem volt túlzottan legális dolog :D"


Mikor jártál iskolába? Emlékszem, hogy 2010 körül még volt egy középsuliban a városomban, de most már tudom hogy nincs sehol, még a személyzetnek se.

2017. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!