Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok jóbban vannak a...

Toxic4 kérdése:

A magyarok jóbban vannak a lengyelekkel?

Figyelt kérdés
sokhol hallottam

2018. ápr. 20. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
„Polak, Wegier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba zwawi, niech im pan bóg blogoslawi!”
2018. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

igen

Sokszor segítették egymást háborúkban.

Pl. Több 10ezer lengyelnek segítettünk Mo-ra telepíteni őket a háborúnál.

Vagy mikor megtámadták Lengyel o-t a Csepeli lőszer miatt verték őket vissza.

Amikor Szuval szövetségbe volt,akkor is nekünk próbált segíteni vérkészítményekkel,élelemmel,gyógyszerrel.

És van is egy mondás amit mind a két fél megtanul,amit az első írt.

Lengyel magyar két jóbarat és együtt issza borát.

Valami ilyesmi.

Meg voltak a híres emberek,akik valamilyen szinten kötődnek Lengyel o-hoz (akik magyarok)

Ilyen pl.Balassi Balint

Meg Győrbe is van egy szobor,ami két fát ábrázol és egy gyökerei vannak meg a lombjai is egybe vannak és azt jelképezi, hogy jóbarátok vagyunk.

Kb így ezt kell tudni

2018. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Itt Londonban nincs semmi különös jele ennek, pedig rengeteg lengyelek dolgoztam/ dolgozom.

Max elmondják h good akkor amikor megkèrdezik honnan jöttem, de ennyi.

2018. ápr. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Nekem lengyel a barátom, szóval mi elég jóban vagyunk if you know what i mean :D
2018. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Lengyel magyar két jó barát, együtt harcol s issza borát, vitéz s bátor mindkettője, áldás szálljon mindkettőre."

Amúgy: https://www.youtube.com/user/olgagroszek94

2019. márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!