Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Taxit nem szokás, vagy nem...

Taxit nem szokás, vagy nem illik apróval dizetni?

Figyelt kérdés
Tegnap taxival mentem haza, és 2880 forintot kellett fizetnem. 2db ezrest, 4db kétszázas érmét, egy 50forintost, és 3db 10est adtam a sofőrnek. Erre szúrósan rámnéz, és visszaadja a 80 forintot, mondván köszöni szépen, de nem kéri.

2018. máj. 9. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem illem, hanem balkáni(keleti kultúra.

Nálunk még a kikövetelt borravaló van divatban, azt hiszik, hogy ha már alacsony a fizetésük (vajon miért ?), akkor nekik jogosan jár a "felpénz". Vagyis egyesek magas kiképzést mutatnak fel, ezért a magas fizetésük, mások képtelenek ilyesmire (taxisok, futárok, fodrászok, pincérek), így hát egy ilyen kultúrát honosítottak meg... a mi segítségünkkel. Nem szabad semmit adni, van rendes fizetése. Ha kevés, akkor menjen el fogorvosnak, ne a kisnyugdíjasokat fosztogassák... Az ilyent büntetni kellene.

2018. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hülyék vagytok. Van ilyen gyökér taxis, igen. Nekem a csörgő pénz is pénz. Ha úgy fizet, úgy fizet. 1880 a fuvardíd, ad egy 2000-est, adom vissza a 120-at. Ha mondja, hogy nem kéri, megköszönöm és elrakom. Nem kell általánosítani, köszönöm.
2018. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.


Nem is tudtam, hogy Kanada is balkáni.

2018. máj. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!