Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Múzeumban tényleg nem illik/ti...

Múzeumban tényleg nem illik/tilos hátizsákot viselni?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam egy primitív embernek, de erről még nem hallottam korábban.

Pár napja látogattam el egy kiállításra egy idegen városban a nagymamámmal, és úgy érzem, turistaként indokoltan lógott a hátamon a zsákom. A pénztárnál és a jegy érvényesítésénél sem szóltak, hogy bármi teendőnk lenne ez ügyben, csak az egyik teremben szólított meg az őr, és kért, hogy vegyem le. Mondta, "az alsó szinten van a ruhatár, zárható szekrényekkel, kényelmesebb is lenne a táska nélkül" stb., és mikor rákérdeztünk, hogy egyébként miért nem lehet háton, nem adott egyértelmű választ. Levinni már nem akartam, mert túl voltunk a kiállítás felén, így letettem az egyik sarokba, és mikor végeztünk a nézelődéssel, gondoltam, visszavehetem magamra, de nem, a hölgy ismét szólt, hogy hátra nem vehetem fel, csakis kézben vihetem.

Ez mégis micsoda? Valami újítás?

(Valamire gyanakszom amúgy, de amíg a válaszok közt nem látom, inkább nem hoznám szóba.)

Mamám egyébként két válltáskát is vitt magával, ami nagyjából akkora lehetett, mint az én zsákom, azért viszont nem szóltak.



2017. szept. 3. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne szabad háton, mert könnyen leverhetsz vele valamit, ahogy forgolódsz és közben csak bámészkodsz (ergo: nem figyelsz oda).
2017. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamit leverhetsz vele. Eddig egy helyen voltam, ahová mehetett a gurulós bőrönd is (nem tudtam máshogy megoldani), de klasszikus múzeumokban nem jellemző.
2017. szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért szólnak érte, mert ha a hátadon van, könnyen leverhetsz vagy megkarcolhatsz vele valamit. Azt hittem, ez azért egyértelmű.
2017. szept. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De kézben lehet vinni
2017. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat, szamomra nem volt egyertelmu, mert eddig sosem szoltak ilyenert. Szerintem aki muzeumba/kiallitasra megy, eleve ugy keszul, hogy mindenre vigyazzon, ovatosan kozlekedjen. :) De akkor most mar tudom az okot, koszonom szepen a valaszokat!
2017. szept. 4. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5


Dehogyis... Nem hallottad a hírekben, hogy a múltkor valami szelfizős nő borított fel dominószerűen egy szobányi kiállított cuccot valamelyik nagynevű múzeumban?

Alapigazság, hogy az emberek többsége hülye. Hülyékbe bizalmat fektetni mondván, hogy majd biztosan figyelnek? Oktalanság lenne.

Van ruhatár, oda szépen be kell rakni. Ha a hülyén nincs hátizsák, már jóval kevesebb az esélye annak, hogy tönkretesz valami felbecsülhetetlen értékű műtárgyat.

2017. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!