Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Paraszt szokás a sültkrumplit,...

Paraszt szokás a sültkrumplit, KFC csirkét stb kézzel enni a kajáldáknál például egy plázában?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Szóval szerinted késsel villával kell enni a sültkrumplit? WOW
2018. máj. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
egye a csontos hust kessel villaval akinek 2 anyja van:D
2018. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen, én csakis frissen hantolt bambuszpálcával szoktam enni. Minden mást barbárságnak tartok :D.
2018. máj. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Én nem eszem ilyesmit publikusan, de csirkét nem tudok nem kézzel enni, ha csont van benne. Az itthoni sült krumplit villával eszem, de az ilyen gyorsbüfés fajtát szerintem bevett dolog kézzel enni. Megfogható, nem csöpög a zsírtól s nem előkelő helyen vagyunk amúgysem.
2018. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4. válaszolónak a normális választ :D

Elsőre viccelődni vicces de mikor a harmadik is ugyan azt írja csak más szavakkal az már kicsit sem. Van aki a sültkrumplit is villával eszi, ahogy írta is a 4. válaszoló. De hát mindenből viccet kell csinálni.

2018. máj. 10. 00:37
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Én ezüst kiskanállal szoktam enni. Minden más megoldás paraszt jellemre vall.
2018. máj. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Te láttál már villát kitéve a Mekiben vagy hasonlókban?
2018. máj. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
94%
Kérdező, Te tegnap léptél ki először a nagyvilágba?
2018. máj. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert most jutott eszembe, hogy én itthon valóban villával eszem a sült krumplit, de imádom a gyorséttermekben, hogy nyugodtan lehet kézzel csipegetni. Persze ennek az is az oka, hogy a gyorséttermi szalmakrumpli eleve szárazabb, mint amit itthon süt magának az ember. Előkelőbb étteremben alapból sosem rendelek "dobverőt", mert ott már megvan az elfogyasztásának az etikettje, pl. papír gyűrűt húznak a csontra, hogy megfoghasd és azt úgy is illik megenni. Én viszont szeretem lerágcsálni mindenét. :-D
2018. máj. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsétteremben nem paraszt dolog, étteremben igen.

De megvan az etikettje ott is, hogy mit hogyan lehet enni. A kenyeret például nem illik harapni csak törni. Úgy tudom a csirkehús az, amit kézzel is lehet enni, bár én késsel-villával szoktam róla levágni a húst, szóval valahogy megoldom.

Egy gyorsétteremben nagyon alapvető illemek vannak csak, ne böfögj, ne tedd a lábad az asztalra, ne csámcsogj... kb ennyi.

2018. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!