Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem veszik észre, ha...

Miért nem veszik észre, ha megszólalok?

Figyelt kérdés
Gyakran baráti társaságban, mikor beszélgetés folyik, hiába próbálok bekapcsolódni, észre sem veszik, figyelmen kívül hagyják, hogy ép mondani akarok valamit. Elkezdem, de ők már másról beszélnek. Pedig próbálom hangosan, gyorsan mondani. Miért van ez? Ennyire nem figyelnek már egymásra az emberek, vagy valamit rosszul csinálok? Előre tudják, hogy unalmas, amit mondani fogok?
2010. jún. 14. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

-túl halkan beszélsz, hiába érzed hangosnak

-nem szeretnek eléggé, nem érdekli őket se a mondanivalód, se az, hogy sz*rul esik neked, hogy nem figyelnek rád

2010. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg gesztikulálni,hangosabban,érthetőbben és határozottabban beszélni :) ja és legyen értelme annak amit mondasz

amúgy én is voltam már ilyen helyzetben :D

2010. jún. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert trógerek,meg sem hallgatják a másikat!!!
2010. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is sokszor van ez. Ilyenkor bekiabálok, hogy: Hé, amúgy éppen hozzátok beszélek!!!!

Általában működik. :)


18/L

2010. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne legyél mulya.

15/F

2010. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szimpla bunkóság tőlük. Én a helyedben leváltanám őket. :D Elég sokféle társaságban megfordulok, de nálunk amikor valaki mondani akar valamit, akkor figyelünk rá, esetleg ha más nem is az éppen mellette ülő vagy valaki figyel rá. Sokszor van, hogy kisebb csoportokra oszlik a beszélgetés, de valaki mindig akad, aki figyel. Szóval elég bunkó társaság...
2010. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is sokszor van ez, bár én nagyjából sejtem, hogy azért, mert társaságban többnyire nem vagyok egy domináns típus és a hangom sem hord messzire :(. Ahol megszoktak passzív résztvevőnek, ott eleve nincs az én mondanivalómra beállítva a radarjuk. Szerintem minden társaságban megvannak azok, akiket aktívnak tekintenek. Van olyan kör, ahol én is közéjük tartozom, már megszoktam nagyjából.


Kollégáimmal is gyakran élek át ilyet, ott sokkal jobban zavar. Egyszer pl. nem is voltunk sokan, csak öten egy kis asztal körül, tehát nem a hangerőn vagy a szemkontaktus hiányán múlt. Megszólaltam sokszor, de pár szavam után valaki mindig elkezdte mondani a magáét. Nyilván azért is, mert én voltam közöttük a legfiatalabb, és amikor valamelyikük végre észrevette, hogy ott vagyok egyáltalán, azt kérdezte: "Mit mond a kislány?" Ráadásul volt ott egy olyan férfi kolléga is, aki csak három évvel idősebb nálam, de álmában nem jutna eszébe senkinek, hogy azt mondja rá, "hallgassuk meg a kisfiút". Eszméletlenül rosszul esett, és hiába jönnek a barátoktól a jó tanácsok, hogy mutassak több önbizalmat, nehéz ám eltalálni azt a viselkedést, ami kellően magabiztos, de nem hat arroganciának az idősebb kollégák szemében, főleg, ha kislánynak tekintenek (tényleg elég fiatalos a külsőm, aminek amúgy örülök, de ilyenkor hátrány).


Szóval én is küszködöm ezzel, nem tudok neked tanácsot adni, csak együttérezni veled :)

2010. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak is üzenem egy kicsit erélyesebb "Még nem fejeztem be" közbeszúrásával nem hiszem, hogy bárkit megsértenétek. Szerintem nyugodtan bedobhatjátok néha!
2010. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, talán nem érnek rá... :\
2010. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Velem is pont ez van. Nem vagyok egy hangos ember, de ha valakit megszólítok, akkor azért nem halkan szoktam. Elég sűrűn van ez, unalmas...

20/L

2010. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!