Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy 1460 Ft-os csomagért...

Ha egy 1460 Ft-os csomagért 1500 Ft-al fizetek a futárnak, akkor pofátlanság visszakérni 40 Ft-ot?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hogyan kell jelezni, hogy nem kérem vissza az aprót (stílus, időzítés)? És általánosságban mi az etikett a visszajáróra vonatkozóan? Évente 2-szer rendelek házhoz terméket és abszolút tájékozatlan vagyok. Olyat is olvastam már, hogy borravalót szokás adni. :O

Eddig azt hittem csak a pincéreknél szokás ez.



2018. júl. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelek és ki van fizetve, plusz borravalót nem adok a futárnak. De ilyen 100-200 forintot nem kérek vissza, kifizetem, aláírom, amit kell, majd mondom hogy köszönöm és veszik a lapot általában
2018. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
40 ftot biztos nem kernek vissza. Annyit mondanek atvetelkor, hogy koszi! Ezt biztos h ertene.
2018. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam adni futárnak is borravalót, van hogy csak ennyit, mint te, van, hogy többet. Annyit mondasz a végén határozottan, hogy köszönöm, érteni fogja!
2018. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Én sem vágtam a borravaló etikettet pár hónappal ezelőttig, amikor is a kocsmában csak 2000-esem volt, de csak kb. 1300-at fizettem, majd ahogy ideadta a piákat én odaadtam a pénzt és megköszöntem...aztán vártam ott vagy 10 másodpercet a pénzre, mire haverom odajött hozzám és annyit mondott, hogy "ezt elbaxtad" :DDDD Szóval megköszönöd és kész, onnantól nem adnak vissza. :D
2018. júl. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha korrekt a futár, akkor magától is odaadja a visszajárót, és olyankor vagy elfogadod, vagy azt mondod tartsa meg. De ha meg se kisérelné odaadni, akkor én semmiképp nem hoznám fel, hogy bocs, de még 40Ft visszajár.
2018. júl. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, amikor veszi elő a pénztárcát, hogy elrakja a pénzt, amit oda adtam, hogy “hagyja csak :)” vagy simán megköszönöm, mint a többiek :D
2018. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
#5 Én meg leginkább akkor tenném szóvá, ha nem is akarná visszaadni a 40 Ft visszajárót. Nem mintha olyan sok múlna azon a 40 Ft-on, de az én jogos pénzem felett ne döntsön más. Ha én úgy látom jónak, hogy nem kell vissza az a 40 Ft, akkor azt majd időben jelzem neki a fentebb írt "köszönöm"-mel.
2018. júl. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Maximum amikor adja a visszajárót mondom, hogy köszi. Vagy ha tudom is én 1300 volt és 2000-essel fizetek akkor "köszi ezerötből jó lesz".


Nagyjából mindegy az időzítés mert ha elbambulnék is visszaadom a borravalót, de jobb ha eleve úgy is ad vissza. Egyszerűbb mindkettőnknek.

2018. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!