Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora az az összegű visszajá...

Mekkora az az összegű visszajáró, amit már nem pofátlanság visszakérni?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy szeretek spórolgatni, de ettől függetlenül nem gondolom, hogy akkora sóher lennék. A pontos szituációt a felismerhetetlenség kedvéért nem írnám le, de az a lényeg, hogy felfelé kerekítve (nem emlékszem a pontos összegre de csak néhány forinton múlott) 45 ezer forintot kellett kifizetnem. 2 db húsz ezressel és egy darab tíz ezressel fizettem. Akinek a pénzt kellett adnom nem akarta az 5 ezer forintot visszaadni, így szóltam neki, hogy nem adott vissza. Ez után forintra pontosan visszaadott és halkan, de azért úgy hogy meghalljam azt mondta, hogy sóher köcsög. Tényleg ekkora sóherség lenne 5 ezer forint?

2018. febr. 12. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én minden visszajárót meg szoktam várni, még ha 5 forint, akkor is. El sem tudom képzelni azt a helyzetet, hogy 5 ezret ne adjanak vissza. Nyugodtan írd le, kíváncsi vagyok. Meg bajod se lehet belőle, te semmi rosszat nem tettél.
2018. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Engem is érdekel a teljes szitu. Én nem hagytam volna annyiban...
2018. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vásároltam az internetről és a futár nem akarta ideadni a visszajárót. Elég sokat rendeltem már az internetről, de korábban is voltak hasonló összetűzéseim, de 5 ezer forinttal még nem fordult elő. De korábban is volt, hogy 2 ezret úgy kellett visszakérjek, de akkor végül megmondtam a futárnak, hogy tartsa meg.
2018. febr. 12. 08:32
 4/13 anonim válasza:
44%
5 ft.
2018. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shai-Hulud ***** válasza:
80%
A futárnak NEM JÁR a jatt, bár valamennyit szokás neki adni. Én alkalmanként (és persze az áru értékétől függően) 100-300 forintot szoktam adni ennél többet nem. Ezt mindenki maga választja meg, de a futár minden esetben KÖSZÖNJE MEG, hogy egyáltalán kapott valamit, de hogy még el is várja, az pofátlanság.
2018. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Futarnak eleve csak akkor adok jattot ha túlteljesítette a munkáját. Pl felhoz nehéz cuccot az emeletre. De akkor is max 100-200 Ft. 5e nevetséges. És még pofán is vernen azt a sunyi kis disznót aki ezért motyogna az orra alatt.
2018. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
loool, adtam volna a pofájára olyan 5ezer forintot, hogy egy hónapig ott maradt volna a nyoma :D
2018. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Max 500ft, na de 5000 :0

Olyat hallottam már, hogy egy futár ha pl nagyobb dolgot cipel neked, ami nehezebb vagy nagyobb, mint az átlag csomag, akkor szoktak adni 1-2ezret, de akkor sem 5000et...

2018. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Hallod ez nagyon komoly. Mikor költöztünk és a három költöztető mindent pontosan oda pakolt, ahova kértük, meg a 190 magas hűtőt betették egy akkora helyiségbe, hogy nem is hittük, hogy befér, na akkor nem kértem vissza a négyezer párszáz visszajárót. De ha pofátlan módon meg se próbálja visszaadni, akkor tuti csakazértis elkérem. Futárnak, ha nem neten fizetek, akkor felkerekítek ezerre/ötszázra, de nagy általánosságban ez a max, a párszáz forint.
2018. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Dolgoztam benzinkutasként 1Ft-ért verte szó szerint az asztalt az ürge, meg megfenyegetett, hogy megöl, tőle ne merjek lopni!


Mellesleg 5Ft-os érme volt a legkisebb forgalomban levő :)

2018. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!