Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek vannak rendes...

Baranyi kálmanné kérdése:

Szerintetek vannak rendes cigányok?

Figyelt kérdés
És milyenek ők?
2010. jún. 19. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Van azért egy rendes réteg, kb.10%.Ők dolgoznak ,fürdenek ,nincs 6-8 gyerekük,nem verekszenek,nem bűnöznek(legalábbis nem többet ,mint mi).Érdekes ennek a rétegnek jó része inkább csak magyarokkal lóg.
2010. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
persze hogy vannak!
2010. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Akadnak, de ritka mint a fehér holló. Mondhatnám, ritka mint a szőke cigány.
2010. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anno alsóban egy cigány srác volt a legjobb barátom. Habár azóta szétváltak az útjaink, de azért hírekből értesültem, hogy hogyan alakult az életük. A szülei 5 gyereket neveltek fel, de mindegyik rendesen elvégezte az általánost és a gimnáziumot, mindegyik kitanult egy szakmát. Jelenleg az apa és két fia viszi a helyi mindenes-szervízt, javítanak autót, háztartási gépet, de ha azon múlik, helyrehozzák az ereszt is.
2010. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Én is ismerek többet is. A Kádár-rendszerben pedig mindegyik dolgozott,a gyerekek jártak iskolába,és nagyon kevés lopott. A rendszer meg a munkanélküliség miatt romlottak el közülük sokan. Nem alapból ilyenek,mint most.
2010. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

persze, hogy vannak. Én az egyetemre jártam cigánnyal, az egész család szörnyen rendes volt, bár a szülöknek csak 8 általánusuk volt, az összes gyerek egyetemre járt, a padlórólenni lehetett volna....

És ismerek zenész cigányokat is, az ő családjuk már évszázadok óta ezzel foglalkozik, és már 100 éve is jómoduak voltak. Minden gyerek konzi, utána akadémia

Arégen itt élő "magyar cigányokkal" semmi baj, azokkal van gond, akiket a háború után, a 60-as években telepítettek be és nem is dolgoztak soha.

2010. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk a zenész cigányokat azért ne emeljük piedesztálra, most végeztem el a konzit és igen nagyon tudtam utálni őket, mert a tolerancia szót mintha kicsit sem ismernék (ami határozottan fontos, amikor az ember papírvékony falak között gyakorolna, a szomszédban meg megy a tipikus cigányzene, ami k*rvára nem tananyag).

De az tény, hogy tiszták, szorgalmasak és nagyon segítőkészek.

Kiskoromban is a legjobb barátnőm egy cigánylány volt, ő is abszolút rendes, csak más az érdeklődési körünk, így emgszakadt a szoros barátság.

Nagyapámnak az asszisztense volt egy cigányasszony, kis filigrán nő, nagyon kedves volt, alkalmazkodó, és ami nekem akkor a legfeltűnőbb volt: minden jeles napot megjegyzett és ő volt az, aki mindig köszöntött, legyen szó születés-, névnapról, házassági évfordulóról, stb. Ehhez pedig kellett az, hogy figyeljen az emberekre, amit én nagyon tudok becsülni.

2010. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen ők sokkal összetartóbak ilyen téren.
2010. jún. 19. 12:03
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem igazán. Ha rendesebb is, akkor is van bennük aljasság és rafináltság... És ezt nem egy-két cigánycsalád alapján mondom, hanem elég sok alapján.
2010. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

"Nem igazán. Ha rendesebb is, akkor is van bennük aljasság és rafináltság... És ezt nem egy-két cigánycsalád alapján mondom, hanem elég sok alapján."


Ezt kérlek, vond vissza, a legjobb gimis barátom is cigány, és én érzem magam megsértve ilyenekért.

2010. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!