Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vasúton, hogy van ez a...

A vasúton, hogy van ez a hierarchia? Ki- kinek jelentkezik stb?

Figyelt kérdés
Friss 4 napos vasutas (kocsirendező) vagyok. Többen mondták a szolgálati felsőbbség, hogy regen egymásnak jelentkezgetnek. Találkoztam már olyan állomásfőnökkel aki leszólt, hogy miért nem jelentkezek neki.meg is jegyezte, hogy nagyon kedves,tisztelettudo, jól köszönő ember vagyok, csak az a jelentkezés elmarad. Nincs ezzel semmi bajom, ha ettől boldogabbá teszem a napját, nagyon tisztelgek is nekik. Na de kinek? Kinek kell pontosan? Tolatásvezetőnek? Forgalmistának? Jegyvizsgálonak? Váltokezelonek? Vezénylőnek? Meg, hogy hogyan, mi módon? Hogy illik? Mit mondjak? Tiszelettel jelentkezek állomáfönök asszony, és közben szalutáljak? Másokat már hallottam igy, kinevetik egymást multkor a tolatásvezetőm jelentkezett a forgalmistának- az pedig mondta hogy nekem ne jelentkezgess, szaros pista vagyok énis mint bárki más, ne hozz kellemetlen helyzetbe. Szoval ilyen is van, de én nem szeretém hogy elkapáljanak büdös buta cigánynak igy fogok jelentkezni, addig amég nem mondják hogy nem kell. Mondjuk sztem nevetséges dolog, elhiszem h a kommunizmusban ez meg ment, de már nem az a világ van. Na hosszú lett. Azok válaszát várom akik jártasak ebben, ismerik a szokásokat, esetleg tapasztalattal rendelkeznek. Vagy erdekességet tudnak még mondani szívesen olvasom.
2018. aug. 9. 04:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgye tudod, hogy a beosztott jelentkezik/jelentkezett főnökének?

Főnök pedig az, aki utasíthat (a főnök kérése is utasítás/parancs!) valami munka elvégzésére.

.

A boka-csattogtatós, 'tisztelettel' jelentkezés ideje már lejárt, jelentkezéseddel csak azt tudatod:

elfogadod az illetőt főnöködnek, munkára képes és azt elvégezni hajlandó állapotban vagy.

Nem elkeseríteni akarlak, de a szamárlétra legalján állsz még, tehát aki a forgalom irányításában részt vesz, az mindenki főnököd.

(Nem tartozik ide a jegyvizsgáló és a menetjegy-pénztáros...)

2018. aug. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen tudom, hogy hol állok. Hát elég gáz, hogy ilyet kérnek, úgy hogy ezt nem mondják el hogy mi minek a rendje és módja. Amugy meg elég gáz dolognak tartom ezt mert tényleg nem az a világ van. Az ember amúgy is tiszteletet adhat. Na mindegy. Nem kérték hogy ide jojjek.
2018. aug. 9. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálatok a vasútnál nincs oktatás ? Vagy akkor éppen beteg voltál ?
2018. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Volt oktatás. 2 hónapos és tökéletesen megtanultuk az összes utasítást. Oda vissza tudjuk, szóról szóra. Ti ezt komolyan gondoljátok? Mert ha igen, le a kalappal előttetek. Az oktatók a saját szájukból elmondták, hogy leheteten ilyen gyorsan megtanulni. A vizsga is olyan volt hogy na. Valaki a közeledj felém jelzést ilyen kis aranyos pálcika emberrel lerajzolta hogy ide oda mozgatja. Levolt nekunk zsírozva. Nem mondom hol meg azt se hogy ki tartotta. Azt tudom hogy a Debreceni képzésen 27 ből 27 et elvágtak. Lehet izmozni meg erősködni meg büszkének lenni, hogy ki tudja maximálisan az utasitásokat, csak sokat nem ér vele a máv mert nem lesz embere.( már most sincs) szóval tanórákon mit tanultam?? Sokat, de nem eleget és még ígyis a csoport legjobbjai kozott voltam. A hajukra kenhetik az oktatási tematikájukat véleményem szerint taníttatják a kocsirendezőkkel a fényjelzőket , meg vágányútbeállitást orrba szájba, de azt hogy hogyan add a jelzéseket átsiklanak rajta. Ez ma a MÁV, a vasút meg az oktatása is. Meg az hogy kertésznadrágba bohóckodunk a vágányok között, merthát nincs ruha, meg adott a csomoponti főnök egy NŐI váltólezelő nadrágot, hogy hátmajd jolesz ígyis alapon. Na ezeknek az embereknek jelentkezzek, mindegy megteszem ha ettől jobban benedvesednek, csak ezt se mondja el senki hogy hogyan. Bezzeg az elvan mondva hogy nincs piros csak vörös... Az fontos...na csak felhuzom magam. Senkit sem akarok megbántani, és kifejezetten be akarok illeszkedni, mert kell a munka, es ezert kerdeztem.
2018. aug. 9. 20:37
 5/5 anonim válasza:

Ma már nem nagyon szokás jelentkezni egymásnak. Régebben a közvetlen szolgálati felsőbbségnek, és az ellenőrző közegnek jelentkeztek az emberek. A te esetedben ő a tolatásvezető és a forgalmi szolgálattevő.


Én vezető jegyvizsgáló vagyok, és van hogy jelentkeznek nekem a jegyvizsgálók, de teljesen formalitás mentesen, gyakorlatilag csak szólnak hogy ők lesznek a jegyvizsgálóim, még ha némelyikük úgyis mondja hogy "jelentkezem".


Ha te nagyon jelentkezni szeretnél, akkor férfiaknak mondd azt hogy jelentkezem főnökúr és nyújtsd a kezed kézfogásra, nőknek meg simán csak hogy jelentkezem főnökasszony. Ne tisztelegj meg ne is hajolgass, mert csak kiröhögnek :D

2018. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!