Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mai fiatal srácok többsége...

A mai fiatal srácok többsége nem ismeri az illemet/köszönést?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk új helyre, sok a tizenéves fiatal. A szülők többségével már megismerkedtünk, bemutatkoztunk. A gyerekeik nagyrésze (főleg a fiúk) még ha a szüleikkel is együtt vannak, akkor sem tudnak visszaköszönni a “sziasztok” üdvözlésre! Csak néznek. Ha a ház előtt jönnek egyedül akkor meg elfordítják a fejüket. A feleségem ráköszönt az egyik szomszéd srácra aki a barátnőjével jött el közvetlenül mellette “sziasztok” de csak néztek rá és továbbmentek. A közvetlen környéken ilyenek akinek ismerjük a szüleit 10-ből 8 fiú nem köszön egyáltalán! A lányok már inkább, ott 10-ből 6 köszönni szokott, a többség előre is és udvariasan “Jó napot kívánok” mivel majd 40-esek vagyunk. Aztán persze felajánlom hogy tegeződhetünk hogy ne legyen nekik kellemetlen.

Jó környék, gazdagabb emberek, jól iskoláztatott gyerekei. Csak nekem tűnik úgy hogy a fiatal srácok manapság “nagyon menők” és semmi tisztelet ha a szülő gazdag? Elég kellemetlen ez, nem is tudom mit kéne csinálni. Amikor jönnek a szülők, hoznak nekünk bort, beszélgetünk, a gyereke másnap meg elmegy mellettünk nagyképűen .... most mondjam meg nekik hogy “tanítsd meg köszönni a gyerekedet?”

Nem akarok általánosítani de nagyon meglepett ez az arány és norma.


2018. aug. 13. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha a gyerek a szülőtől nem tanulta meg a viselkedést, akkor történik ez. Az sem mindegy, hogy a szülők honnan jöttek, mert a gazdagabb ember is lehet suttyó paraszt, ha nem sajátította el a szükséges normákat. Aki a putriból jött, az egy generáció alatt nem sajátítja el a nagypolgári viselkedést (lásd miniszterelnök). Kamaszkorban meg a gyerekek zöme nem szeret köszöngetni. Az ember lelki habitusától is függ, hogy mennyire hajlamos köszöngetni számára ismeretlen vagy csak egyszer látott idegennek, akitől ráadásul nem vár és nem akar semmit és nem is szeretne közelebbi ismeretségbe kerülni vele.
2018. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nektek én se köszönnék.
2018. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Hol laktok? Városban nem szokták köszönteni egymást idegenek, ha találkoznak, különben folyamatosan figyelni és köszöngetni kellene mindenkit.
2018. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
kisebb helyről költöztetek nagyobba? itt inkább az a kérdés titeket miért zavar hogy nem köszönnek
2018. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15ezer fős város > Bp.


Nem az a gondom hogy idegen nem köszönnek, hanem hogy a közvetlen szomszédok gyerekei, amikor a SZÜLEIK KÖSZÖNNEK! Ha az én szüleim valaha is köszöntek valakinek és azok többes számban köszöntek vissza rám utalva akkor alap volt hogy viszonzom én is!

2018. aug. 13. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos ez gyakori jelenség,kisebb helyiségekben is.Tanárként gyakorlatozom és a diákok 70%-a nem köszön előre,de még néha akkor se ha előre köszönök nekik vagy ha olyankor vissza is köszön,nagy részük ha valamikor újból találkozunk nem köszön magától.Ezt meslétem több tanár kollégának is akik már évek óta tanítank és nekik se köszönnek a gyerekek.Legtöbbjük ezt a szülők rovására írja,hogy nem tanították meg köszönni a gyerekeket.
2018. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bp., vagy vidék? Budapesten ne várd el, hogy köszönjenek. Itt még a közvetlen fal/ajtó szomszédok többsége sem köszön egymásnak.
2018. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem köszönnek a gyerekek... kik a szüleik? 30-40-esek. Ratkósok gyerekei. A Ratkósok jó része Kádár korban eleve felsőbbrendűnek képzelte magát, a generáció többsége türhő, bunkó.


Mit várunk ezekek a gyerekeitől? Hogy majd a saját gyerekeiket megnevelik.... dehogy.

2018. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!