Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Arra tanítottak hogy illik...

Arra tanítottak hogy illik köszönni annak akivel gyakran találkozunk. Mégis sok nő kikezdésnek vesz egy egyszerű köszönést! Miért?

Figyelt kérdés

Megtudtam hogy bunkónak mondanak sokan mert nem köszönök pl a minden nap látott boltos csajnak a bolton kívül. Vagy a munkahelyen a többi cégnél dolgozó nőknek akikkel minden nap találkozunk és csak max látásból ismerjük egymást.

Régebben jólnevelt vidéki srácként mindenkinek köszöntem akivel napi szinten zárt helyen összetalálkoztam. De sajnos sokszor értetlenség fogadta a gesztusomat, nem jött válasz. Aztán történt 2 olyan eset ami miatt leszoktam az udvariasságról! Mindkettő kb ugyanaz. Minden nap köszöntem munkába menet a liftben egy másik cégnél dolgozó csajnak. Ugyanakkor jártunk minden egyes nap dolgozni, nekem természetes volt a köszönés. Itt hozzá kell tennem, hosszú ideje barátnőm van! A csaj furcsállta hogy ismeretlenül köszön neki valaki, ezért kitalálta hogy egy oka lehet: tetszik nekem és kikezdtem vele! Ezt bőszen terjesztette is, kiderült hogy a barátnőmmel dolgozik egy irodában (de nem ismerik egymást csak látásból). Szegény párom háta mögött azt pletykálták hogy “most költöztek össze, de kikezdett a pasija a Timivel”.

Mégegy ilyen eset volt, akkor határoztam el hogy nem köszönök többet idegen nőknek, bármi is van! Most viszont bunkó vagyok, ami vánt, mert nem így neveltek.

Sajnos sokan mondják hogy sok nő manapság a legalapvetőbb udvariasságot is kikezdésnek veszi.


2018. aug. 28. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Ismeretlen embereknek (pl. liftben) nem szokás szóban köszönni, csak legfeljebb odabólintani. Ugyanis föleg ilyen helyzetben - zárt térben - tényleg eléggé tolakodó dolog lehet.
2018. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sziával köszönsz ismeretlennek, akkor veheti kikezdésnek. De ha Jó napot kivánok-kal, akkor nem.
2018. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Engem így neveltek ... Mivel fiatal felnőttek vagyunk, a “Jó napot kívánok” miatt már nevettek ki korombeliek többször is! Még állásinterjún is így köszöntem a 24 éves leendő főnöknőmnek és ő is azt mondta hogy ne hivataloskodjak, nem a rendőrségen vagyok.

Próbálom megtalálni az egyensúlyt!

2018. aug. 28. 09:00
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
... nem veled van baj, Kérdező...
2018. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

A nők mindig elvárják, hogy kitaláld a gondolatukat.

Ha nem jön össze, akkor meg bunkó vagy.

2018. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Akármit csinálsz az életben mindig lesz valaki aki be fog sértődni.
2018. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

"Ha nem jön össze, akkor meg bunkó vagy."

Sőt!

Nézd meg, hogy lepontoztak.

Pontosítok tehát: ÚGY várják el, hogy kitaláld minden gondolatuk, hogy közben még sugározzon is rólad: "nem olyan nagy feladat ez nekem, hölgyeim!"

Na, ha ILYENNEK nézel ki, akkor nyert ügyed van náluk!

2018. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jóra tanítottak. Csak elfelejted, hogy a környezeted sokféle és főleg nem állandó. Ezért ma már a minden helyzetben azonos viselkedés lehet kellemetlen is. Ezért a környezeted minőségének megértése rendkívül fontos: ezt kölcsönhatásnak hívják. Ha udvarias vagy egy másik udvarias emberrel szemben, minden arányban van. Ha udvarias vagy egy bunkóval szemben, nem érti (hiszen bunkó), ezért félreérti. Arányosság nincs, baj lehet belőle. Ha egyébként bunkó vagy és hirtelen udvariassá váltál, az is feltűnő, mert senki nem hisz a hirtelen változásban, tehát ezt is félreértik. Nem arányos, baj lehet belőle.


Vannak emberek egyre többen, akik nem értik a köszönés lényegét, ezért az zavarja őket. És ezt szóvá is teszik, örülhetsz, ha csak szóvá. Probléma mindig akkor támad, ha egy környezetben valaki disszonáns. Bunkó környezetben ugyan ne légy bunkó, de maradj erősen tartózkodó.


Praktikus: köszönj továbbra is úgy, mint eddig, egy apró módosítással. Értelmes ember fogadja a köszönést. Aki harmadszor se, az e tekintetben messze az értelességtől. Nem igényli, ne köszönj neki. És béke lesz. Ne köszöngess olyannak, aki azt kikezdésnek veszi. Nem baj, ha szólnak, nem lehetsz mindentudó, főleg nem gondolatolvasó. Csak érts akár az első szóból. Jó napot helyett szia kell? Ön helyett haver? Vedd át. Ez a környezeted. Alakíthatod, de óvatosan, türelmesen.

2018. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg aztán a köszönéshez jár egy testbeszéd is... Idős néni akkor lesz lenyűgözve, ha köszönéskor kissé meghajolsz. Ezt ő így szokta meg hajdanában. A liftben ha köszönsz a már ott levő lánynak (ami helyes), ne 15 centiről bámulj bele a képébe !! EWzt furcsálhatta és vélte kikezdésnek.

Fogadd meg a 8-as válaszoló tanácsait. Aranyet érnek.

2018. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyeden mindig köszönj a kollegáknak (még akkor is, ha nem egy irodában dolgoztok), hiszen egy cégnél dolgoztok. Ismerősöknek is köszönj mindig. Én köszönés előtt szeretem amúgy felvenni a szemkontaktust valakivel, és amikor megvan a szemkontaktus, akkor köszönök. Ilyenkor mindig vissza is köszönnek.

Idegenekre ne köszönj rá, tényleg félre érthetik sajnos. A lifttel az a gond, hogy az szűk tér, ott általában én is kellemetlenül szoktam magamat érezni, de leírom, hogy köszönhetsz úgy, hogy ne legyen kellemetlen. Ugye három eset lehetséges.

1. Ő már a liftben van, és te szállsz be utána. Ez esetben a liftbe való belépés előtt köszönj. Így marad köztetek egy egészséges fizikai távolság köszönésnél, nem fogja úgy érezni, hogy rámászol.

2. Te már a liftben van, és ő száll be. Ez esetben hacsak ő nem köszön előre, én sem köszönnék. Ha mindenképpen köszönni akarsz, akkor viszont azelőtt tedd meg, mielőtt ő belépne a liftbe. Így megint van egy távolság kettőtök között.

3. Egyszerre szálltok be a liftbe. Ez esetben nyilván már liften kívül lehet köszönni.


A lényeg az, hogy semmiképpen se akkor köszönj rá valakire, amikor már mindketten a liftben vagytok.

2018. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!